zavřít

CD Projekt vs. ElectroWorld ohledně ceny Heroes V

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jak již zaznělo v Krátkých zprávách, společnost CD Projekt minulý týden obvinila řetězec elektroprodejen ElectroWorld, že chtěl prodávat Heroes of Might & Magic V za dumpingovou cenu 499 Kč, protože doporučená maloobchodní cena této tahové fantasy strategie je 999 korun.

"Jednalo se o jednostrannou a svévolnou akci Electroworldu bez našeho vědomí. Nepřejeme si dumpingové snižování cen svých novinkových titulů a nemůžeme tolerovat takové jednání poškozující celý trh," uvedl CD Projekt. Pracovník jeho obchodního oddělení ČTK řekl, že cenová nabídka ElectroWorldu byla nižší než dodavatelská cena a proto by citelně poškodila ostatní prodejce. "ElectroWorld chtěl cenu HoMM V dotovat, aby přilákal zákazníky do prodejen. Chtěli jsme se obrátit na antimonopolní úřad, nakonec jsme to vyřešili zastavením dodávek," uvedl. Nabídka ElectroWorldu podle něj nepříznivě ovlivnila start prodeje této hry. "Všichni hráči totiž vyčkávali, jak to dopadne s nabídkou ElectroWorldu. Prodej to velice výrazně poškodilo," podotkl.

Ředitel společnosti ElectroWorld Jiří Řízek ČTK řekl, že zvýhodněná cenová nabídka hry Heroes of Might & Magic 5 měla být součástí kampaně na podporu prodeje. "Když se to ale firma CD Projekt dozvěděla, tak nám hry odmítla dodat. Myslím si, že cenotvorba není něco, do čeho nám může dodavatel mluvit," uvedl Řízek, který další kroky ElectroWorldu ve sporu se společností CD Projekt zatím nechtěl komentovat. "Nějak to budeme muset řešit," uvedl pouze. ElectroWorld ve svých prodejnách nyní vyvěsil upozornění, že populární počítačovou hru nemá na skladě. "Zákazníkům jako určitou náhradu nabízíme slevu 50 procent na jakoukoliv jinou hru z našeho sortimentu," uvedl.

Viceprezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Zdeněk Juračka uvedl, že používání takzvaných podnákupních cen obchodníkům zakazuje zákon, české úřady však tyto praktiky zatím nepostihují. "Je to největší nešvar na tuzemském trhu. Nejdříve je (podnákupní ceny) používaly diskontní prodejny, poté velké obchodní řetězce a dnes se přidávají i české firmy," uvedl Juračka. Podle něj se mohou postižení obchodníci bránit soudně. Musí však doložit dodavatelskou cenu a prodejní cenu počítačové hry. "Musí také prokázat, že jim kvůli podnákupní ceně klesly tržby. Jsme připraveni pomoci," uvedl Juračka.

Update - přispěvovatel Standa navštívil ElectroWorld a osvětlil, jak je to s avizovanou slevou 50% na hry, která platí do neděle: "Sleva opravdu je. Ale spousta her z regalu zmizela a spousta trapne podrazila, a je tu spousta datadisku, jsou videt stare cenovky prelepene novou o dost vyssi cenou." O své poznatky po návštěvě EW se podělil i čtenář Marcus: "Sice mrchy precenily hry, ale jen na krabickach a ne v pocitaci. A zenska se spletla a vzala cenu Half-Life 2 (game of the year edition) z pocitace a dala pulku slevu. Takze misto pulky z 1499 jsem zaplatil pulku z 1190,-kc, tedy 595,-kc. Tak to je solidni... Pri druhe navsteve jsem vzal Fahrenheit za 500,- a Sin Episodes za 300,- (ona ta hra ani vetsi hodnotu nema). Pritelkyne si koupila Guild Wars za 450,-kc (takze sleva se vztahuje i na MMORPG!)."

zdroj: ČTK

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.