zavřít

800 tisíc prodaných kusů UT2003 za 1 měsíc

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Unreal Tournament 2003, nástupce úspěšného UT z roku 1999, se začal před několika týdny prodávat a nyní je k dostání i u nás.

Za první měsíc prodeje si jej koupilo asi 800 000 hráčů a pokud nepočítáme různé datadisky pro The Sims, stal se na nějaký čas i celosvětově nejúspěšnější hrou. Již brzy vyjde jeho xboxový bráška, Unreal Championship. Šéf a zakladatel studia Digital Extremes James Schmalz se nejvíce těší, až si všichni pořádně odpočinou. Na druhou stranu už stihl založil v Torontu druhou firmu, Brainbox, která v současnosti chystá zatím neoznámenou hru pro Xbox. V čele Digital Extremes stojí Schmalz už téměř deset let, společnost byla totiž založena roku 1993 a hned následující léto začaly práce na prvním dílu Unrealu. Po čtyřech letech vývoje se ho prodalo přes milion a půl kopií, jeho PS2ový ekvivalent si obstaralo mezi 200-300 000 lidí. Unreal Tournament 2003 však nevydělává peníze jen svým tvůrcům (třeba na nové Ferrari :), například světová hráčská špička si mohla nedávno na turnajích v Jižné Koreji přijít až na tučný obnos $300 000.

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.