To nejlepší z Games.cz - Překvapení od Ubisoftu
zdroj: Archiv

To nejlepší z Games.cz - Překvapení od Ubisoftu

3. 12. 2017 10:25 | Z redakce | autor: Redakce Games.cz |

Na mikrotransakce usedl prach, zatímco my v redakci doháníme poslední resty a snažíme se hrát všechno, co jsme během roku nestihli. Než nás stihne vánoční stres. Mezitím nás ale dokázal třeba takový Ubisoft velice příjemně překvapit, když z čista jasna vydal dříve neoznámenou experimentální hudební hru Ode. Ta se objevila bez oznámení, bez propagace a je stejně kouzelná, jako zajímavá. Vedle toho nás ještě potěšily zatím nepotvrzené spekulace o dalším velkém Devil May Cry a náznak od Square Enixu, že Deus Ex ještě neřekl poslední slovo.

Recenze

Hob
Hob – recenze
Diablovka Torchlight byla svého času zjevením z čistého nebe. Tehdy nové studio Runic Games nám v prázdnotě zapříčiněné chybějícím třetím dílem Diabla naservírovalo žánrový skvost, který utišil žadonící srdce. Následný druhý díl dokázal nemožné, když vytáhl kvality předchůdce ještě o level výš. Pak se však Runic na pět let odmlčeli a vrátili se ne s třetím dílem, ale s novou značkou Hob – skákačkou s nepatrnými prvky Torchlightu. Dnes již víme, že dalších her se od nich nedočkáme, protože je vydavatelský gigant Perfect World nemilosrdně zavřel. Jak tedy dopadlo poslední vzplanutí studia?
Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds
Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds - recenze
Vývojáři z Guerrilla Games nechali svůj nový unikátní svět Horizon Zero Dawn poprvé vykročit do nekompromisního světa zavedených značek a zhýčkaných hráčů letos v březnu. Horizon vykročil pravou nohou a stejně dobře má našlápnuto i datadisk The Frozen Wilds. Ten totiž nic zásadního nemění. Nabízí další dávku vytříbené hratelnosti, sympatických postav, náročných soubojů a působivého prostředí. Jen to tentokrát balí do nesrovnatelně kompaktnějšího formátu.
Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series Episode Five: Don't Stop Believin
Guardians of the Galaxy - recenze 5. epizody
Úvod páté epizody s podtitulem Don’t Stop Believin’ je jedním slovem směšný. Začíná v baru, kam Peter Quill alias Star-Lords vyrazil s Rocketem, resp. Gamorou (záleží na tom, kdo se urazil na konci minulé epizody) zapíjet žal poté, co ho všichni ostatní parťáci opustili. Ještě, než ale do sebe vůbec stihl vyklopit první drink, vběhli do baru dvě postavy, se kterými jste se doslova před pár minuty jakože nadobro rozloučili. Prý že si to rozmyslely a je třeba zase zachránit svět. Pete souhlasně přikyvuje. Tohle musí být nejrychlejší a nejzbytečnější dějový zvrat v historii dějových zvratů.
Outcast - Second Contact
Outcast: Second Contact - recenze
Plnoletost je krásná. Můžete dělat beztrestně tolik věcí, ale zároveň jsou na vás kladeny mnohem vyšší nároky. Přitom je osmnáct let, tedy alespoň v herní branži, dostatečně dlouhý časový horizont na to, aby se na vás zdárně zapomnělo a byli jste přehlušeni mnohem slavnějšími kamarády a sourozenci. Podobný osud do jisté míry potkal i Outcast. Jelikož ale doba přeje remakům starých her, došlo i na něj v Second Contact.
Black Mirror
Black Mirror - recenze
Nové, ale ne zrovna skvělé zážitky přináší adventura Black Mirror, která volně navazuje na trilogii her s českými kořeny, známých v tuzemsku jako Posel smrti. Kromě nekonečného leitmotivu kletby nad starobylým rodem Gordonů už nemá s původní ságou nic společného a ironicky řečeno, je jejím opravdu černým zrcadlem. Je totiž krátká, plná cutscén a také chyb. Fanoušci původní série ji proklejí asi podobně, jako temné síly kdysi Gordony.

Nezapomeňte také na náš newsletter, ve kterém můžete dostávat pravidelnou dávku toho nejlepšího z Games.cz rovnou do své emailové schránky:

games-odebiratnovinky_button zdroj: Archiv

Novinky

Ode
Relaxace a nekonečná hudba. Ode ukazuje, že Ubisoft se nebojí experimentů
Je nesmírně chvályhodné, že Ubisoft se kromě svých drahých značek založených na luxování rozsypaných ikonek z obrovské mapy umí vytasit i s menšími, experimentálními projekty. Výborným příkladem tohohle přístupu je studio Ubisoft Reflections, které si nedávno připravilo originální střílečku Atomega a včera se vytasilo s Ode – relaxační hrou, v níž procházíte podivuhodným prostředím a bezděky skládáte hudební symfonii.
Deus Ex: Mankind Divided
Square Enix ještě Deus Ex nepohřbil, ale momentálně má přednost Marvel
Se značkou Deus Ex to nevypadá poslední měsíce nejlíp. Jakkoliv byl zatím poslední díl Mankind Divided povedenou hrou, nepřinesl oproti Human Revolution mnoho změn, a to se projevilo i na vlažných prodejích. Ze zákulisí se ozvaly hlasy, že jej ukládají k ledu. Šéf firmy Josuke Macuda teď vysvětluje, že Deus Ex rozhodně není mrtvá značka, ale musí přijít jeho čas.
destiny_02_1504536123
Destiny 2 už si můžete zkusit zdarma v rámci trial verze
Destiny 2 je možná nejlepší akční hrou letošního podzimu, bezpochyby má minimálně nejvíc explozí a barviček. Pokud vás zatím ke koupi nepřesvědčily ani příznivá hodnocení, ani slevy na Černý pátek, možná vás osloví alespoň nabídka, se kterou Bungie přichází nyní. Počínaje dneškem máte totiž šanci část obsahu otestovat zdarma v rámci trialu na PS4, Xbox One i PC.
maxresdefault2
Capcom prý chystá pátý Devil May Cry exkluzivně pro PlayStation 4
Akční sérii Devil May Cry bychom na současné generaci konzolí hledali marně. Můžeme sice počítat definitivní edici DMC, ale i tady jde jen o jakýsi remaster původní hry z roku 2013. Změnit by se to mohlo příští rok, kdy bychom měli dostat minimálně oznámení a možná rovnou i vydání zcela nového Devil May Cry, navazujícího na původní čtveřici her.
3311790-screen+shot+2017-11-03+at+2.06.05+pm
Nové rozšíření pro Hearthstone vás zavede do dungeonů a katakomb už příští týden
Na BlizzConu oznámené rozšíření Kobolds & Catacombs do populární karetní hry Hearthstone má konečně své datum vydání. Jak jste asi tušili, dočkáme se ho opravdu ještě letos, a to už příští týden, konkrétně 7. prosince.
Star Wars Battlefront II - úpravy
Star Wars: Battlefront II obsahuje skryté menu s kosmetickými úpravami
Star Wars: Battlefront II v herních luzích a hájích stále zůstává tématem číslo jedna, a to spíš z těch negativních důvodů. Nejnovější zprávy o téhle střílečce ovšem nejsou dobré ani špatné, jako spíš jednoduše… divné. Ředitel EA Blake Jorgensen nedávno řekl, že hra neobsahuje kosmetické úpravy postav, aby neporušila kánon. „Asi nechcete růžového Darth Vadera,“ prohlásil. Jenže podle jednoho z hráčů, který se prohrabal herními daty, ve skutečnosti taková možnost existuje – jen zkrátka není dostupná veřejnosti.
Arma 3
Rozvaha, preciznost a kradmý postup jsou hlavními požadavky nového DLC Tac-Ops pro Arma 3
Arma 3 nikdy nenabízela hurá styl známý třeba ze série Call of Duty. Vždy se přikláněla k realistické simulaci válečných konfliktů, čehož je důkazem například minulé DLC Laws of War, které si vzalo do pomyslného hledáčku humanitární pomoc neziskové organizace IDAP. Nejnovější DLC s názvem Tac-Ops Mission Pack se snaží ještě více přiblížit realitě ve smyslu taktických operací, kde jediné špatné rozhodnutí znamená katastrofu.
Detroit
Androidka Kara z Detroit: Become Human urazila za pět let dlouhou cestu
Když Quantic Dream v březnu roku 2012 vydali sedmiminutové dramatické video s androidkou Karou, určitě nejen mě zklamalo, že spíš než o samostatnou hru jde o demonstraci toho, co všechno dokáže Playstation 3. O pět let později je Kara nejen jednou ze tří protagonistů Detroit: Become Human, ale především skvělou ilustrací vývoje technologie za uplynulý čas.
yCze6p8
Destiny 2 cílí na zdravější endgame a lepší komunikaci vývojářů
Destiny 2 sice můžete hrát sami, ale ve svém jádru jde primárně o živou online hru. Jako taková se dočká v příštích měsících a možná i letech řady updatů, několika datadisků a spousty DLC. Jedním z těch větších DLC, nebo možná spíš menším datadiskem, je Curse of Osiris. Ten vyjde příští týden, konkrétně 5. prosince, a přidá do hry novou kampaň, nové lokace, aktivity, brnění i zbraně, a je prvním velkým krokem směrem, kterým se hra potřebuje vydat.
Star Citizen
Star Citizen přidává nákup pozemků a mobilní vesmírnou základnu Pioneer
S blížícím se vydáním veřejné alfaverze 3.0 se na dychtivé publikum vesmírné ságy Star Citizen valí další zbrusu nové odhalení. Jak ambice Chrise Robertse a jeho týmu z Cloud Imperium Games nabírají na obrátkách, rodí se stále nové nápady, kterak vylepšit výsledný zážitek. Roberts si uvědomuje, že je třeba dát hráčům mnohem více svobody a prostoru k vyžití na površích vesmírných těles. K tomu je samozřejmě nutné další prohlubovaní a úspěšná integrace nových herních mechanik.

Videa

jizdnirad
Jízdní řád na další týden - Pád Říma, závody a plíživé RPG
Listopad se sice chýlí ke svému konci, to ovšem neznamená, že by snad přestaly vycházet hry. Pokud jich ani po černopátečních slevách ještě pořád nemáte dost, jako průvodce čerstvými novinkami vám nejen tento týden poslouží náš Jízdní řád. Konečně se dostane na majitele Switche, ale také na příznivce hororových adventur, izometrických RPG a historických strategií. Výběr i tentokrát sestavil a namluvil Honza Vondrášek.
fc352
Fight Club #352: Bětka Force
V dalším dílu našeho Fight Clubu, tentokrát už s pořadovým číslem 342, se objevil vzácný host v podobě Bětky Trojanové, kterou doprovodili Petr Poláček, Adam Homola a Pavel Dobrovský v roli moderátora. Podívali se třeba na situaci kolem Hitmana, kterého Square Enix nechali ve vlastnictví IO Interactive, respektive samotné situaci Square Enixu, jehož šéf Josuke Macuda byl překvapivě sdílný.
gamesplay_noire
GamesPlay – hrajeme dobovou detektivku L.A. Noire
L.A. Noire, první a poslední hra studia Team Bondi, se v roce 2011 nesmazatelně zapsala do povědomí hráčů. Obočí nám ale nadzvedla už v roce 2010, kdy jsme viděli první trailer přímo ze hry a na tehdy revolučním zpracování obličejů jsme mohli oči nechat. Teď máme rok 2017, L.A. Noire je díky remasteru zpátky a světě div se, její obličeje jsou pořád skvělé.
retrogamesplay_mdk
Retro GamesPlay – hrajeme akční střílečku MDK
„No hodně tam střílíš, pak tam máš padák, je to hrozně rychlý, občas máš sniperku, pak lítáš s tím padákem, pořád střílíš, je tam ten pes…a je to hrozně rychlý.“ Asi tak nějak mohl vypadat popis téhle specifické střílečky jednoho školáka druhému v roce 1997, kdy MDK vyšla. Snad si ale z tohoto autentického přepisu odnesete to hlavní, co vám i ukáží Pavel Dobrovský a Honza Olejník ve videu – MDK je hodně akční a hodně nepříčetná hra.

Nejnovější články