Warhammer: Vermintide představuje posledního hrdinu, trpaslíka Bardina
zdroj: tisková zpráva

Warhammer: Vermintide představuje posledního hrdinu, trpaslíka Bardina

12. 10. 2015 12:40 | Video | autor: Aleš Smutný |

Zatímco většina hrdinů Warhammer: The End Times - Vermintide má za sebou chmurný kus života, trpasličí hraničář Bardin Goreksson na tom není zase tak špatně. Jistě, viděl svůj nemalý podíl mrtvol, ale do skaveny zamořeného Ubersreiku jej vede touha po získání druhé části mapy, která jej zavede do ztraceného trpasličího města Karak Zorn. Barin prostě potřebuje peníze, aby si pořídil knihu, s níž dokáže do města najít cestu. K tomu potřebuje peníze a peníze si vydělá za pomoci řady zbraní.

Jak to je i s ostatními hrdiny, Bardin má k ruce hned několik typů zbraní, takže má odpověď na skoro každou situaci. Hodně mi svou výbavou připomíná lidského válečníka Markuse, tak snad mezi nimi bude pořádný rozdíl. Bardin má k dispozici velkou obouruční trpasličí sekeru, která pobíjí nepřátele po několika najednou, obouruční kladivo, které je pomalejší, jednoruční sekeru, která je rychlejší, než její velká sestřička, jednoruční kladivo a nakonec i štít, s nímž může zkombinovat obě jednoruční zbraně.

Na dálku bude mít Bardin k dispozici trojici zbraní. Na velkou dálku a špikování skavenů mu nejlépe poslouží kuše. Budou-li nepřátelé blíže, má za pasem trpasličí model pistole a když už mu krysáci dýchají na krk, více prostoru pro dýchání poskytne Grudge-raker, místní verze brokovnice. Když se podívám na video, mám trochu problém vidět rozdíly mezi Bardinem a Markusem (a trochu lovcem čarodějnic Viktorem, ale ten nemá štít).

Na druhou stranu, je docela pravděpodobné, že hlavní rozdíl bude v pohybu samotné postavy, ostatně, trpaslík má kratší nohy a v celkové rychlosti boje s postavou. Je jasní, že Fatshark se snaží, aby měl každý hrdina prostředek na boj v jakékoliv vzdálenosti a zároveň širší nabídku zbraní, z nichž si může hráč vybírat a není tak nucen do jediného stylu s daným bijcem. Vermintide vyjde 23. října na PC a začátkem příštího roku na PS4 a Xbox One.

Nejnovější články