Vyzkoušejte demo noirové adventury Backbone s mývalím detektivem v hlavní roli
zdroj: EggNut

Vyzkoušejte demo noirové adventury Backbone s mývalím detektivem v hlavní roli

19. 2. 2020 7:30 | Video | autor: Šárka Tmějová |

Antropomorfní zvířátka jsou v poslední době poměrně oblíbenými herními protagonisty. Hrát v jednom kuse za lidi už je přece jen trochu nuda. Noirovým žánrem inspirovaný Backbone je příběhem soukromého očka Howarda Lotora, který je shodou okolností mýval a v mixu klasické adventury s RPG musí vyčmuchávat stopy, sbírat důkazy a vyslýchat ostatní členy zvířecí říše v pixel-artové dystopické verzi kanadského Vancouveru.

Prolog nadcházející adventury Backbone se na Steamu objevil už loni v dubnu a můžete si ho vyzkoušet coby bezplatné demo. Mýval Howard je chytrý a sebejistý, uvězněný v rutině každodenního života, a už rezignoval na boj proti autoritářskému režimu. Naopak napomáhá do systému vnášet nerovnosti.

Společenskou třídu tady tentokrát určuje živočišný druh. Většina Howardových kauz se motá kolem nudných domácích potyček a případ Odette Green patrně nebude ničím výjimečný... Kdyby ovšem ničím nevynikal, asi by o něm nezávislé kanadské studio EggNut nedělalo hru, že. 

zdroj: EggNut

Backbone je variací na klasické point-and-click adventury s příměsí stealthu, prozkoumávání lokací a větvících se dialogů inspirovaných RPGčky. Dystopický Vancouver ovládla po vzoru Farmy zvířat vesměs čtyřnohá zvířena, která se ovšem naučila chodit po dvou a páchá úplně stejné zločiny jako jejich lidské vzory.

Detektivka si z noirového žánru půjčuje především atmosféru. Ulice města jsou vymodelované dle reálného předobrazu a kombinují pixel art s 3D efekty dynamického nasvícení, deště, neonů nebo mlhy. Chybět nemůže ani doomjazzový soundtrack dokreslující prostředí upršeného velkoměsta.

Plná verze Backbone vyjde na PC a konzole na začátku příštího roku. Čekání si můžete ukrátit hratelným demem, které je zároveň úvodním aktem zapeklitého detektivního případu.

Nejnovější články