zavřít

Vývojářský deníček Trine 4 pojednává o křivolaké historii série

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Letos na podzim by měl dorazit čtvrtý díl pohádkové skákačky Trine, tentokrát s podtitulem The Nightmare Prince. Spoustu fanoušků zklamalo 3D pojetí třetího dílu, takže jim určitě udělá radost rozhodnutí vývojářů hezky se vrátit zpátky k 2,5D. Nezávisle na dimenzích se ale opět dočkáte tří spolupracujících hrdinů, kteří musí zachránit svět před stíny zlého prince nočních můr.

V deníčku se vydáte za vývojáři do finských Helsinek, kde Frozenbyte už deset let pracují na hrách ze série Trine. Respektive tam sídlili už předtím, ale první pohádková hopsačka vyšla v roce 2009. Tvůrci popisují poměrně dlouhou cestu od skromných začátků po současnou situaci, kdy jejich hry milují miliony fanoušků, a proto logicky vyvíjí čtyřku.

Ta bude dle slov Joela Kinnunena, viceprezidenta studia, „větší, lepší, krásnější a nejdodělanější“. Ve Frozenbyte si prý uvědomili, co tvoří důležitou esenci série: okouzlující ozvučení, nádherné scény na pozadí, chytré hádanky a nestresující souboje.

Trine 4 bude jako obvykle hodně barevná, s nezaměnitelnou pohádkovou atmosférou. Mezi hrdiny můžete přepínat kdykoliv, což je důležité pro řešení většiny puzzlů i boj s nepřáteli.

Samotná série prý začala jako vedlejší projekt jednoho z programátorů, šéfům se nicméně jeho nápad zalíbil a nakonec byl tím, co studio zachránilo před krachem. Druhý díl už fungoval na předělaném enginu, takže nabídl i online multiplayer.

Vývojáři přiznávají, že s třetí Trine i třetím rozměrem si možná ukousli až příliš velké sousto. Vývoj byl problematický a přijetí rozpačité, čtvrtý díl se tedy vrací zpátky ke svým kořenům do 2,5D.

Na výpravu za záchranou pohádkového světa Trine 4: The Nightmare Prince se můžete vydat letos na podzim, kdy hra vychází na PC, PlayStation 4, Xbox One a na Switchi.

Tagy: adventura kooperace herní série kouzla

Zdroje: EU PlayStation blog

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.