Vývojářský deníček Trine 4 pojednává o křivolaké historii série
zdroj: Archiv

Vývojářský deníček Trine 4 pojednává o křivolaké historii série

14. 5. 2019 16:19 | Video | autor: Šárka Tmějová |

Letos na podzim by měl dorazit čtvrtý díl pohádkové skákačky Trine, tentokrát s podtitulem The Nightmare Prince. Spoustu fanoušků zklamalo 3D pojetí třetího dílu, takže jim určitě udělá radost rozhodnutí vývojářů hezky se vrátit zpátky k 2,5D. Nezávisle na dimenzích se ale opět dočkáte tří spolupracujících hrdinů, kteří musí zachránit svět před stíny zlého prince nočních můr.

V deníčku se vydáte za vývojáři do finských Helsinek, kde Frozenbyte už deset let pracují na hrách ze série Trine. Respektive tam sídlili už předtím, ale první pohádková hopsačka vyšla v roce 2009. Tvůrci popisují poměrně dlouhou cestu od skromných začátků po současnou situaci, kdy jejich hry milují miliony fanoušků, a proto logicky vyvíjí čtyřku.

Ta bude dle slov Joela Kinnunena, viceprezidenta studia, „větší, lepší, krásnější a nejdodělanější“. Ve Frozenbyte si prý uvědomili, co tvoří důležitou esenci série: okouzlující ozvučení, nádherné scény na pozadí, chytré hádanky a nestresující souboje.

zdroj: Archiv

Trine 4 bude jako obvykle hodně barevná, s nezaměnitelnou pohádkovou atmosférou. Mezi hrdiny můžete přepínat kdykoliv, což je důležité pro řešení většiny puzzlů i boj s nepřáteli.

Samotná série prý začala jako vedlejší projekt jednoho z programátorů, šéfům se nicméně jeho nápad zalíbil a nakonec byl tím, co studio zachránilo před krachem. Druhý díl už fungoval na předělaném enginu, takže nabídl i online multiplayer.

Vývojáři přiznávají, že s třetí Trine i třetím rozměrem si možná ukousli až příliš velké sousto. Vývoj byl problematický a přijetí rozpačité, čtvrtý díl se tedy vrací zpátky ke svým kořenům do 2,5D.

Na výpravu za záchranou pohádkového světa Trine 4: The Nightmare Prince se můžete vydat letos na podzim, kdy hra vychází na PC, PlayStation 4, Xbox One a na Switchi.

Nejnovější články