zavřít

Vyšel oficiální dokument o Kingdom Come: Deliverance

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Podporovatelé kickstarterové kampaně českého RPG Kingdom Come: Deliverance se konečně dočkali jedné z mnoha slíbených, ale nedodaných odměn – filmečku o tom, jak jedna z nejambicióznějších českých her přišla na svět. Přesto se to ani tentokrát neobešlo bez kompromisu.

Warhorse nadělilo dokument o vzniku studia i hry všem backerům, kteří sáhli alespoň po úrovni Knight, přičemž všichni ostatní si ho mohou půjčit nebo rovnou zakoupit jen a pouze na Steamu.

Zapůjčení hodinu a půl dlouhého videa vás vyjde na 5 eur a budete mít měsíc na to, vymezit si dva dny, během kterých ho zhlédnete. Pokud nechcete být omezovaní, za 3 eura navíc bude ve vaší knihovně navždy. V obou případech je znemožněna funkce vrácení peněz.

Jako podporovatel jsem samozřejmě rád, že se konečně mohu podívat na oficiální „film o hře“. Nicméně zatím bohužel ne v podobě, jakou jsem si před mnoha lety zaplatil. Sáhl jsem tehdy po fyzickém baronovi, který mi slíbil tento dokument na DVD. Tak jsem zvědavý, kdy mě v příštím roce překvapí lísteček od pošty o uloženém balíčku.

Avšak ani digitální baroni, knightové, viscounti a ti vyšší nedostávají to, v co doufali. Tedy alespoň zatím. Video totiž mělo být k dostání ve stažitelné podobě, ale v tuto chvíli nemáte jinou možnost, než zapnout Steam a video si nechat pouze streamovat.

Pokud právě teď koukáte do své knihovny a video nemůžete najít, musíte si rozkliknout ne moc používanou záložku Videa. A pokud vaše videotéka zeje prázdnotou, znamená to, že jste si nespárovali účet Steamu s webem Kingdom Come. Pak už vám nic nebrání zkouknout Deliverance: Making of Kingdom Come hezky v češtině. Je zajímavé, že tvůrci tentokrát nesáhli po anglické mluvě, která byla přítomna ve většině ostatních videí, ale za to jsme my Češi vděční.

Nikde není psáno, že se časem neumožní download dokumentu a že nám nepřistane ve schránkách na DVD. Nezbývá než doufat. Mezitím můžete KC:D držet palce a třeba je i podpořit na Steamu v soutěži o hru roku.

Tagy: RPG historická česká hra

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.