Vychází sci-fi strategie Stellaris od tvůrců Crusader Kings II
zdroj: Archiv

Vychází sci-fi strategie Stellaris od tvůrců Crusader Kings II

10. 5. 2016 10:10 | Video | autor: Aleš Smutný |

Pro Paradox začala cesta tam, kam se ještě nikdo z firmy nevydal. Vydali totiž sci-fi strategii Stellaris, která je prvním výletem tvůrců ryze historických strategií do vědeckofantastického žánru. Ačkoliv jsou základy hry podobné pilířům strategického portfolia studia, které tvoří hry Crusader Kings, Europa Unversalis a Hearts of Iron, je Stellaris v mnohém unikátní. I proto bylo z tvůrců během vývoje cítit, že úplně neví, jak jejich experimenty dopadnou. 

Stellaris je v první řadě unikátní při každém rozehrání. Poté, co si nadefinujete vlastní druh, se vygeneruje nová galaxie s kompletně novými druhy, které hra vytváří z náhodné kombinace vlastností a charakteristik. Následně začne hra první z fází, tedy osídlování galaxie. Po setkání s prvními cizími druhy přejdete k diplomacii, a pak se hra přirozeným vývojem přelije do války o zdroje.

Tvůrci z Paradox se hodně inspirovali u svých historických her, ale podařilo se jim koncept politického tance převést i do vesmíru. Alespoň tak lze usuzovat z prvních recenzí na Steamu, kde hra stojí 40 euro.

zdroj: Archiv

Nejnovější články