Ve Far Cry 5 si lov užijí nejen střelci, ale i virtuální rybáři
zdroj: Archiv

Ve Far Cry 5 si lov užijí nejen střelci, ale i virtuální rybáři

15. 11. 2017 12:26 | Video | autor: Patrik Hajda |

Možná si to člověk hned neuvědomí, ale pátá Far Cry se od předchozích dvou titulů liší jedním nepatrným, ale docela zásadním prvkem. Zatímco Far Cry 3 se odehrávala na fiktivních ostrovech Rook a Far Cry 4 ve fiktivní oblasti Kyrat inspirované Himalájemi, Far Cry 5 je zasazená do skutečné Montany. Pravda, okres Hope County je také smyšlený, ale jeho prostředí je blíže realitě, než kdy před tím. To si vyžádalo nový přístup ze strany vývojářů.

Zatímco dříve tvůrcům z Ubisoftu stačilo pohledat materiály na internetu a udělat si výlet do Nepálu, aby jen načerpali "lokální kulturu a atmosféru", tentokrát se museli vydat do terénu a načerpávat mnohem víc informací. Respektive nemuseli, ale když zpracováváte skutečné prostředí, tak nechcete, aby vám na fórech remcali jeho obyvatelé a upozorňovali na špatně zpracované detaily.

Tvůrci se zkrátka vydali na vlastní pěst do divoké přírody na severu Spojených států, aby zde nafotili tisíce fotek úchvatné krajiny, lesní zvěře, měst a městeček, obyvatel a jejich aktivit. Ale nešlo jen o pouhé fotky, které pak studiu posloužili při navrhování prostředí. Tvůrci zde totiž použili speciální proceduru zvanou fotogrammetrie.

zdroj: Vlastní

Jedná se o proces, při kterém nafotíte požadovaný objekt ze všech stran a následně ho přenesete do podoby 3D modelu. Díky tomu herní Montana vypadá tak, jak vypadá – překrásně. Ale kromě kouzelného vizuálu s sebou výlet do Ameriky přinesl i další výhody.

Jak sami tvůrci píší na svém blogu, při focení jedné z bříz narazili na vyřezané srdce s iniciály zamilovaných, což je přesně taková úroveň detailů, jakou požadují nejen oni, ale i samotní hráči. Takový detail se navíc může promítnout i do příběhu (třeba v nějaké vedlejší misi, ale blíže to specifikováno není). Video výše se nezabývá jen živoucí krajinou, ale blíže představuje i systém rybaření, které je místním velice blízké. Těšit se můžete na různé druhy prutů a nepřekvapivě i plejádu ryb.

Uvěřitelnosti toho lidského světa je pak docíleno docela zajímavým způsobem – reklamou. Cokoliv uvidíte na plakátech nebo uslyšíte v rádiu, se ve vašem okolí skutečně nachází. Inzerovaný rybolov najdete na jezeře a když zavítáte k domku některého ze zaměstnanců, poznáte, že jde o rybáře.

I když nás v jádru čeká hratelnost velice podobná předchozím dílům série, prostředí a míra detailů dodávají výslednému celku šmrnc. Alespoň na mě to tak zatím působí. Far Cry 5 vychází 27. února na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Nejnovější články