zavřít

Vampire: The Masquerade – Coteries of New York jsou vizuální novelou o válce Camarilly s Anarchs

Windows Switch

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

S licencovanými hrami z univerza World of Darkness se v poslední době roztrhl pytel – máme tu minimálně dvě ambiciózní upírská RPG v podobě Bloodlines 2 a Swansong a jedno vlkodlačí s environmentalistickým přesahem Werewolf: The Apocalypse – Earthblood. Coteries of New York jsou žánrově trochu skromnější, jedná se o městskou vizuální novelu založenou na pravidlech páté edice Vampire: The Masquerade.

New York sužuje konflikt mezi dvěma známými upírskými frakcemi, konzervativní Camarillou a vysoce liberální Anarchs. Vy si vyberete postavu na základě sympatií, nebo klanu, podle toho, co je vám bližší. Právě klanové umístění by mělo ovlivnit vaše schopnosti a možnosti v dialozích, protože dává smysl, aby okouzlující Toreadoři vyřešili spor flirtem tam, kde Brujah už budou kopat do bezvládného uzlíčku na zemi.

Na žádné akční kopání se ale netěšte, vizuální novely totiž akční nejsou tak nějak z principu. Na druhou stranu text snese víc než obraz a není tak finančně náročný, díky čemuž by Coteries of New York měly být velmi znovuhratelné a s hromadou různých úkolových linií i konců. Podle autorů jsou přístupné jak pro veterány světa Vampire: The Masquerade, tak i pro nováčky, které citlivě uvedou do děje.

Vampire: The Masquerade – Coteries of New York vycházejí na PC už 4. prosince, na Switchi pak v prvním čtvrtletí příštího roku. A na rozdíl od Bloodlines 2 je snad alespoň nepostihne žádný odklad.

Tagy: vizuální novela Vampire the Masquerade

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.