Máte námět či připomínku? Napište nám
V realistickém fantasy RPG Outward je nejdůležitější batoh a smysl pro orientaci
zdroj: Archiv
Video

V realistickém fantasy RPG Outward je nejdůležitější batoh a smysl pro orientaci

22. 1. 2019 14:52 | autor: Patrik Hajda |

Loňský rok byl z hlediska RPG poměrně slabý, minimálně v porovnání s rokem předchozím jsme se při vybírání nejlepšího RPG roku pořádně zapotili. Uvidíme, jak na tom tento oblíbený žánr bude letos, ale zatím to vypadá, že odstartuje slibně. Outward sice nemá kvalitativní ambice Zaklínače, ale jeho neokoukaný přístup k realisticky pojatým detailům z něj dělá titul hodný pozornosti.

Outward by se dalo popsat jako spojení klasického fantasy RPG s Kingdom Come: Deliverance. Máte zde totiž magii a fantastické tvory, ale zároveň je kladen důraz na realističnost. Musíte hledat a lovit potravu, abyste nezemřeli hlady. V zimě se musíte teple obléct nebo zahřát u ohně, v létě naopak. Večer si dát šlofíka. A k tomu mějte na paměti, že nejste žádný hrdina, ale prostý člověk, který se v drsném světě snaží jen přežít.

Nejnovější vývojářský deníček se věnuje dvěma detailům tíhnoucím k simulační stránce hry. Prvním z nich je prostý batoh. Zapomeňte na téměř neomezený inventář. V Outward si toho s sebou na výpravu moc nevezmete. Kapacita batohu se odvíjí od jeho velikosti a od té zase vaše pohyblivost a schopnost uhýbat nepřátelským útokům.

zdroj: Archiv

Jednou možností je napakovat se dostatkem zbraní a proviantu a nedělat si tak starosti se zásobami, ale pak musíte počítat s tím, že v boji dostanete na frak. Druhou možností je vzít si malý batůžek se zanedbatelným množstvím slotů, čímž se dobrovolně odkážete na hledání potravy v přírodě (například rybolov), ale zato zvýšíte své šance v boji.

A je zde ještě třetí možnost. Batoh totiž můžete kdykoliv shodit ze zad. Je tedy možné kráčet krajinou vybaveni lépe než obchodní karavana, před vstupem do jeskyně se patřičně odlehčit, její útroby vybílit a pak se vrátit pro své drahocenné věci.

Druhým detailem probíraným ve videu je orientace v prostředí. Biomy budou celkem čtyři lišící se faunou, flórou i dalšími zvláštnostmi. Nicméně nepočítejte s minimapou. K dispozici máte jen kompas a mapu celého světa, která vám ale neprozradí, kde se na ní nacházíte. Musíte se zcela spolehnout na svůj orientační smysl.

Outward je druhou hrou v mém hledáčku, která dává sbohem vodění za ručičku záplavami otazníků a vykřičníků na mapě. Tou první je lovecraftovská detektivka The Sinking City a nemůže být náhoda, že obě hry vyjdou s odstupem menším než jeden týden. The Sinking City vyjde 21. března, Outward 26. března na PC, PS4 a Xbox One.

Nejnovější články