zavřít

TRON: Evolution jako sci-fi Prince of Persia?

Windows PlayStation 3 Xbox 360 PSP DS

- Video autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Zatímco premiéra filmu TRON: Legacy se odehraje až v prosinci, videoherní doprovod nazvaný TRON: Evolution vyrukuje mezi hráče už v pátek 26. listopadu. A protože se jedná o jistou formu filmové adaptace, jsou na místě logické pochybnosti o kvalitě hry, které potvrdí, nebo rozpráší až recenze. Do té doby lze na hře posuzovat pouze potenciální atraktivitu, k čemuž vám poslouží záběry a informace z posledního videa, které vyšlo na US PS blogu.

Zatímco hlavní hrdina na pozadí prezentuje své pohybové schopnosti á la parkour a bojové dovednosti převzaté z brazilského bojového umění capoeira, popisuje tvůrčí záměry týmu šéf vývoje Darren Hedges. Krom důvodů, které tvůrce vedly k použití výše zmíněných herních prvků, z nichž udělali hlavní náplň hry, Hedges nastínil perzistentní rozvoj hlavní postavy napříč všemi herními módy.

K dispozici budete mít celkem 60 různých upgradů, s jejichž pomocí si zvolíte vlastní herní styl, a tyto upgrady se s vámi budou přenášet ze singleplayeru do multiplayeru a opačně. Zajímavý nápad, který však zejména v multiplayeru může velmi rychle vytvořit mezi hráči nepřekonatelné bariéry vedoucí k následnému úpadku celé MP části hry.

 

Video rovněž ukazuje fungování podpory PS Move v praxi (konkrétně při řízení světelného motocyklu) a Hedges nezapomíná upozornit na podporu 3D zobrazení u PS3 verze, kterou však na obyčejném videu nelze dost dobře prezentovat. Pokud se však vrátíme k záběrům ze hry, je třeba říci, že pohyb hlavního hrdiny po stěnách nápadně připomíná Prince of Persia z roku 2008.

TRON: Evolution vychází v pátek 26. listopadu pro PC, PS3, X360, DS a PSP.

Tagy: akční sci-fi filmová hra

Zdroje: US PS Blog

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.