zavřít

Svět Control je uvnitř větší, než zvenčí vypadá

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Nová hra od Remedy Control se snad ani nesnaží zakrývat nezaměnitelný rukopis studia, které jinak stojí třeba za Alanem Wakem nebo za exkluzivitou pro Xbox One Quantum Break. Hlavní hrdinka Jesse je tajná agentka a snaží se získat zpět kontrolu nad velitelstvím tajné organizace, za které by se nemusela stydět ani americká vláda.

Ono velitelství se sice zvenku může tvářit jako nudná moderní kancelářská budova, ale jde o obří proměnlivý svět nacpaný do betonové krabice, který úplně nekoresponduje s obvyklou realitou. Alespoň do malé části se můžete podívat v novém videu, v samotné Control totiž newyorské velitelství ovládne hrozba z jiné dimenze.

Agentka Jesse Faden ji musí vystopovat a ze všech proměnlivých pokojíčků ředitelství ji vyhnat. Control přitom nebude lineární, sami tvůrci ji představují spíše jako sandbox, kde si budete moct hrát nejen s fyzikálními zákony.

Moderní tajní agenti už totiž disponují i nadpřirozenými schopnostmi, které budete kreativně kombinovat s vlastnostmi záhadných místností, co mají vlastní hlavu. Byť budete zřejmě rádi, když budou mít aspoň strop a podlahu. Prostředí bude maximálně reaktivní a Jesse krom schopností dostane i široký arzenál zbraní a dalších technologických výstřelků.

Remedy svou Control představilo na letošní E3 a drby hovoří o tom, že původně mělo jít o druhou sezónu Quantum Break, o niž nicméně Microsoft po neúspěchu první hry neměl zájem, ale díky tomu měli tvůrci alespoň volnější ruku. Control tedy vyjde kromě PC a Xbox One i na PlayStation 4, a to někdy v průběhu příštího roku.

Tagy: akční sci-fi adventura střílečka third person nadpřirozeno

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.