Superhrdinové ze hry Marvel’s Avengers mohou za zkázu San Francisca
zdroj: Archiv
Video

Superhrdinové ze hry Marvel’s Avengers mohou za zkázu San Francisca

11. 6. 2019 15:19 | autor: Patrik Hajda |

V hluboké noci, v té době, kdy už očekáváte rozbřesk nového dne, se na závěr tiskové konference Square Enixu světu konečně představili Marvel’s Avengers. Krátký trailer nás uvádí do děje hry, který nekopíruje ani filmy, ani komiksy. Znamená to mimo jiné, že ikoničtí hrdinové mají nové tváře stejně jako herní Spider-Man.

Příběh hry Marvel’s Avengers začíná takzvaným dnem A, kdy dojde k obrovské katastrofě, ze které svět viní právě náš tým superhrdinů. Zatímco probíhá bitva na Golden Gate Bridge, dojde k poškození experimentálního pohonu nového Helicarrieru, jehož následný výbuch zdevastuje celé San Francisco. Avengers se rozpouštějí a po jednom se ubírají do osamění.

Samotná hra se odehrává pět let poté ve světě, který není chráněný mocnými hrdiny, ale naopak sužovaný mnohými padouchy. Avengers se tak musí opět sjednotit a odčinit dávné chyby. Na scénu se vrací Kapitán Amerika, Thor, Iron Man, Black Widow a Hulk, ale nebojte, nezůstane jen u nich.

Marvel’s Avengers bude hrou s životností několika let. A všechny nové postavy a regiony dostanou majitelé základu zdarma. Tvůrci zároveň slibují, že ve hře nebudou loot boxy s náhodným obsahem ani pay-to-win scénáře (zároveň ale nevylučují jiné mikrotransakce). A budete hrát sami nebo v kooperaci.

zdroj: Archiv

Bohužel jsme se ani tentokrát nedozvěděli, co jsou Marvel’s Avengers vlastně zač. Akční adventura s příběhem vyprávěným napříč lety není popis z nejdetailnějších. Budeme mít nějakou základnu, ze které budeme plnit jednotlivé uzavřenější mise? Půjde o otevřený svět? Budeme si nějak upravovat hrdiny? Ovlivníme vývoj příběhu? Budou se kamarádi moci připojit kdykoliv?

Otazníků je spousta a hra na mě upřímně neudělala moc dobrý první dojem. Trailer se snaží být epický, ale ve světle technicky nadupaných filmových Avengers pokulhává. A zaostává i za herním Spider-Manem, který na sebe na rozdíl od Avengerů uměl nalákat. Doufám, že mi první záběry z hraní vyrazí dech, protože této ukázce se to vážně nepovedlo.

Marvel’s Avengers vyjdou 15. května 2020 na PC, PlayStation 4, Xbox One a Stadii. V případě verze pro PlayStation se chystají zatím nespecifikované výhody.

Nejnovější články