S neakčním stylem hry vám ve Fallout 4 pomůže charisma
zdroj: tisková zpráva

S neakčním stylem hry vám ve Fallout 4 pomůže charisma

30. 9. 2015 18:07 | Video | autor: Adam Homola |

Ve videosérii S.P.E.C.I.A.L. z Fallout 4 jsme teď přesně v půlce, tedy u písmene C, což v kontextu hry znamená statistiku charisma. Pustina je ve Falloutu plná podivných existencí a ne všichni vás chtějí hned zabít. A i když někteří se s vámi bavit nebudou a půjdou vám hned po krku, může charisma také pomoci. Jde totiž o často přehlížený způsob přežití. Kdo si umí získat důvěru cizince, může často vyváznout z prekérní situace bez jediného škrábnutí.

Jeden ze způsobů, jak se k důvěře dostat, je například férový obchod. Čím vyšší charisma, tím větší šance na výhodný barter. Zase ale nesmíte být chamtiví, jinak se budovaný vztah sesype jako domeček z karet. Charisma tak nemá vliv jen na dialogový systém a různé možnosti během plnění úkolů, ale také na obchodní stránku hry.

zdroj: Archiv

A nejen to: díky vysokému charismatu se můžete spřátelit s některými divokými zvířaty, která by vás jinak rozcupovala na kousky. Jestliže vám utekly předchozí videa systému S.P.E.C.I.A.L., najdete je tady: síla, vnímání, výdrž. Příště se na řadu dostane inteligence, následovaná agilitou a štěstím.

Nejnovější články