zavřít

Retro GamesPlay – Dune

Android Windows

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Když vám někdo řekne, že na začátku byla Duna, nejspíš se vyjadřuje o Dune 2, která je symbolem tradičních realtime strategií. Jenže před ní tu byla ještě jiná Duna. Vyšla v roce 1992, stojí za ní studio Cryo a zpracovává téma Herbertovy první knihy (byť se od ní obsahově odlišuje) a Lynchova filmu. Pokud byste se ptali po žánru, jde o mix adventury, RPG, strategie… prostě dost unikátní hra, což vám dnes v retru ukáže Pavel Atreides Dobrovský.

Úkolem ve hře je těžit Koření, dodávat jej imperátorovi Shaddamovi a přitom bojovat s pomocí Fremenů proti Harkonnenům a pokud chcete, i zazeleňovat samotnou planetu Arrakis. Jde prostě o velmi specifický zážitek, o který se s vámi Pavel podělí a snad ho přitom nezabije nespokojený Shaddam IV.

Během vysílání s námi můžete komunikovat přes chat u videa na Youtube

Tagy: strategie RPG adventura Duna

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.