Při osvobozování Filadelfie v novém Homefrontu musíte dobýt tři zóny
zdroj: Archiv

Při osvobozování Filadelfie v novém Homefrontu musíte dobýt tři zóny

13. 4. 2016 18:34 | Video | autor: Aleš Smutný |

Po teorii gerilového boje z hlediska výbavy a vysvětlení, jak je možné, že Spojené státy dobyla Severní Korea, vychází video, které vysvětluje, jak v Homefront: The Revolution spustíte opravdovou revoluci v srdcích lidí. Odpovědí je samozřejmě násilí vůči severokorejským jednotkám v trojici odlišných zón. Rozdělení Filadelfie a celé kampaně na tři zóny nezní vůbec špatně a příjemně zasazuje dění ve hře do příběhového kontextu.

Podle toho, v jaké zóně právě plníte mise, se budou jejich cíle měnit a stejně tak i vaši protivníci. Červená zóna představuje vybombardovaný okraj Filadelfie, kde probíhá otevřená válka KPA (Korejské lidové armády) s povstalci. Ti zde už získali předpolí ve svém boji proti okupantům, a i když jde o válečnou zónu, díky povstalecké infrastruktuře jsou boje nejsnazší. Přepady hlídek a kradmá likvidace odstřelovačů je na denním (či spíše nočním) pořádku - dobývání Červené zóny je jen první krok k osvobození města.

Ve Žluté zóně najdete civilní obyvatelstvo Filadelfie, které čelí každodennímu útlaku. Právě zde začnete kromě pouliční války provozovat i tu ideologickou. Hackujete vysílání, likvidujete symboly korejských vládců a samozřejmě zase zabíjíte korejské vojáky a zachraňujete rebelující Američany. S dostatkem snahy se pak běžní civilisté postaví na vaší stranu a udělají tak další krok k osvobození města.

zdroj: Archiv

Zelená zóna je pak centrální oblast, kde přebývají vysocí činitelé okupační správy. Celá zóna připomíná pevnost a vy musíte využit veškeré nabyté znalosti i zdroje, abyste byli v plnění misí úspěšní. Zároveň tak ale napadáte i srdce okupantů, takže se blížíte cíli celé revoluce. Jde o finální krok při znovudobývání města.

Pokud jste četli dojmy Dana Kremsera z hraní pěti hodin kampaně Homefront: The Revolution, víte, že se z téhle hry může vyklubat nečekané překvapení. Otevřený svět doplňuje solidní akce a především řešení misí, které vždy nevyžaduje jen zběsilou střelbu, ale můžete se k cíli proplížit tiše a opatrně.

Kromě tradiční kampaně bude k dispozici i kooperativní Resistance mód, kde si vytváříte vlastního člena odboje. Novou výbavu pro něj půjde získávat i skrze systém Merits, do nějž se můžete přihlásit na oficiálních stránkách. Zde plníte úkoly, zjišťujete další detaily o příběhu hry a odemykáte si tak části setu Red Rebel. Momentálně je k dispozici sedm úkolů a do 20. května, kdy hra vychází na PC, PS4 a Xbox One, ještě nějaké přibudou.

Nejnovější články