zavřít

Podívejte se na akcí nabité záběry z Half-Life: Alyx

Windows

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Březen na rozdíl od předchozích dvou měsíců nevypadá jako herně chudý měsíc. Přivítá Nioh, Oriho, Doom nebo třeba Animal Crossing. Ale dost možná vejde do dějin jako měsíc Half-Lifu. Už ve čtvrtek vyjde přes 15 let očekávaný remake prvního dílu Black Mesa a koncem měsíce dorazí Half-Life: Alyx pro virtuální realitu, který na oficiálních záběrech z hraní vypadá prostě skvěle.

zdroj: Valve

Virtuální realita bude pro mnohé fanoušky překážkou, na druhou stranu by Half-Life: Alyx mohl být dost dobrým důvodem pro její pořízení. Naštěstí nemusíte hledat brýle Index přímo od Valve, které teď stejně nejsou k dostání, ale vystačíte si i s HTC Vive, Oculus Riftem a Windows Mixed Reality.

Trojice videí od Valve se soustředí na šourající se postavy ovládané headcraby, dojde na akci s palnými zbraněmi a granáty, nahlédnete do vylepšování zbraní, využívání krytí a vrhání předmětů. Obzvlášť dobře působí situace ve třetím videu s těžce ozbrojenými protivníky, kde se můžete krýt třeba za dveřmi od auta.

zdroj: Valve

Každé ze tří videí zároveň slouží k demonstraci tří typů pohybu. V prvním se teleportujete do požadovaných míst, ve druhém se pohybujete plynule (což je ve virtuální realitě častým důvodem nevolnosti) a ve třetím se na vyznačené místo bleskurychle přesouváte (nedochází ke skokům jako v prvním videu). Nakonec se objevily ještě další záběry od IGN. 

Half-Life Alyx vyjde 23. března exkluzivně na Steamu.

P.S. Stále platí akce, díky níž jsou až do vydání Half-Life: Alyx všechny předchozí díly série zdarma na Steamu.

zdroj: Valve

zdroj: Valve

Tagy: virtuální realita Half-Life

Zdroje: tisková zpráva, IGN (video)

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.