Parťáci v GreedFall vás můžou nenávidět, ale jsou otevření i milostným vztahům
zdroj: Archiv

Parťáci v GreedFall vás můžou nenávidět, ale jsou otevření i milostným vztahům

20. 8. 2019 17:24 | Video | autor: Šárka Tmějová |

Nejen v redakci máme na velkolepé příběhové RPG rázu BioWare poměrně velkou chuť, ba dokonce možná hlad. Tuhle potřebu by mohlo ukojit nadcházející fantasy akční RPG GreedFall od studia Spiders, takovému Dragon Age se totiž podobá nejen vizuálně. Coby diplomat budete mít totiž i svou družinu a se svými parťáky můžete navazovat vztahy. A nejen ty čistě přátelské.

Vaši společníci mají na ostrově Teer Fradee své vlastní existující vazby a budou mít samozřejmě názor i na rozhodnutí, která učiníte během hlavní i vedlejších úkolových linií. Občas se dokonce mohou naštvat natolik, že vás napadnou a ne vždy se z konfliktu můžete vykecat.

Pokud se jim ale naopak zalíbíte, můžete s nimi navázat romanci. Milostnému dobrodružství jsou otevření hned čtyři z pěti vašich parťáků. Na výběr máte z trochu uzavřeného lodního kapitána Vasca, domorodkyně Siory, vědkyně Aphry a zbrojíře Kurta. Každý z nich ale přísluší k jiné frakci, jejichž zájmy se samozřejmě z podstaty často vylučují, takže budete muset hasit konflikty i ve své družině.

zdroj: Archiv

Ne každý se s vámi odebere do kajuty po pár zašeptaných lichotkách, takže přichází čas na tradiční plnění osobních úkolů, které vám trochu rozkryjí jejich minulost a motivace. Výběr partnera se ale promítne i do konce GreedFallu, takže buďte rozvážní.

„Čím víc si s někým budete rozumět, tím víc vám o sobě a okolním světě prozradí, takže budete moct učinit ty správné volby. Pokud půjdete vyjednávat a v partě budete mít někoho z nepřátelské frakce, nebude to pro vaše diplomatické vztahy zrovna přínosem,“ vysvětluje šéfka Spiders Jehanne Rousseau.

Romanci pak budete moct navázat i s osobami stejného pohlaví, což může vyvolat zdvižené obočí nejen kvůli „historické nepřesnosti.“ Ne že by GreedFall nebyl fantasy, kde mají vývojáři tvůrčí svobodu, Rousseau přesto vysvětluje, proč jí přišlo logické homosexuální vztahy ve hře mít: „Myslím, že pro dnešní hráče je to důležité. Hodně jsme si četli historické knížky o námořnících a domorodých kmenech a některé z nich dokonce povolovaly manželství osob stejného pohlaví. Námořníci se zas mohli brát přímo na lodích.“

Spiders se prázdnotu po příběhových singleplayerových RPG od BioWare prý snaží spíš vyplnit, ne je přímo nahradit – už kvůli velikosti týmu a rozpočtu to není úplně reálné. Zatím jde o jejich největší projekt a o tom, jestli se kolonizátorský GreedFall vydařil, se budete moct sami přesvědčit 10. září.

Nejnovější články