zavřít

Osm minut z Middle-earth: Shadow of Mordor budí naději

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Poprvé se chystané akční RPG ze světa Pána prstenů Middle-Earth: Shadow of Mordor prezentuje videem. Jde o osmiminutový klip sestříhaný z pre-alfa verze hry a primárně představuje Nemesis systém, který by měl z Shadow of Mordor udělat unikátní zážitek.

Podrobně jsme o hře a mechanismu Nemesis psali zde, ale ve zkratce si jej připomeňme. Hraničář Talion spolu s rodinou padnul pod náporem armády skřetů, ale vrátil se posedlý ne zrovna dobráckým přízrakem, aby se pomstil, což možná neobnáší nic jiného, než likvidaci celého Mordoru.

Naznačuje to mimo jiné i video, v němž na konci mluví přízrak, a podle všeho jde spíše o to vyrvat Mordor a skřety ze Sauronových rukou a umístit je pod vládu Taliona. Takže váš přízračný kamarád asi žádný kamarád nebude. Umožnit ono ovládnutí by měl zčásti právě Nemesis, v němž nejen, že jsou všichni skřeti unikátními postavami s určitými cíli a kariérou, ale hlavně si všichni pamatují Talionovy činy.

...

Proto máte při dopadení jednoho z šéfů možnost nechat jej žít a použít ho jako svou prodlouženou ruku. Společně s ním pod vaším vlivem budou i jeho následovníci a občas se zjevně vyplatí nechat svého posednutého skřeta stoupat po mocenském žebříčku. Naopak, pokud vám nějaký ten skřet uteče, bude šířit zvěsti o vašich činech a zároveň k vám bude cítit nemalou animositu. Ostatně ukazuje to velmi názorně video.

Co se týče formálního zpracování, je celkem vidět, že animace jsou díky pre-alfa fázi neuhlazené a vše působí poněkud hrubě. Což ale neznamená, že už tak Middle-earth: Shadow of Mordor nedisponuje specifickým kouzlem osobnosti. Je celkem jasné, že si bere stylizaci z Jacksonovy trilogie, což není na škodu.

Šplhací a skákací sekvence zase nezapřou současné okouzlení velmi volným pohybem po lokacích, což už dávno není jen výsada Asssassin's Creed. Akční pasáže působí dost životaschopně, a když k tomu připočtu celkový dojem z prostředí, příjemnou krvavost a všechny ty malebné skřetí ksichtíky, myslím, že se na tuhle hru můžeme těšit.

Tagy: akční fantasy RPG pán prstenů

Zdroje: CVG,GameTrailers

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.