zavřít

Obduction od tvůrců série Myst představuje svět, ze kterého prcháte

PC MAC Linux

- Video autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Autoři série Myst ze studia Cyan Worlds se vývoje her jen tak nevzdali a plánují vydat další hru inspirovanou svými předešlými díly. Žánr explorativních adventur zažívá v poslední době boom, nicméně současné hry se původním základním pilířům tohoto žánru a například právě sérii Myst již příliš nepodobají. Ani tvůrci Obduction nechtějí zůstat zahledění do minulosti a slibují moderní přístup k žánru. Přesvědčit se o tom můžete v nové ukázce.

Na svém místě zůstala výrazná grafická stránka hry i silná stylizace – Obduction se odehrává ve fantaskním světě a zaujmout může právě silnou vizuální stránkou. Tu doplní složité puzzly, které potrápí váš mozek a představí opravdovou výzvu a napínavý sci-fi příběh sledující snahu hlavního hrdiny uniknout ze zcela neznámé planety, kam jej unesli mimozemšťané.

Hru sledujete z pohledu očí hlavního hrdiny, nicméně k tradičním ovládacím prvkům, které byste u first person pohledu čekali, se přidají i point and click prvky, jež znáte spíše z tradičnějších adventur. Dobře zní i systém, v němž budete většinu předmětů zkoumat v trojrozměrném zobrazení, půjde s nimi rotovat a řešení některých puzzlů tak bude o něco těžší, než při klasickém "použij A na B." Obduction vyjde v červnu na PC.

Tagy: adventura Kickstarter first person crowdfunding explorativní adventura

Zdroje: The Verge | Gaming

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.