zavřít

Obduction od tvůrců série Myst představuje svět, ze kterého prcháte

Windows MAC Linux

- Video autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Autoři série Myst ze studia Cyan Worlds se vývoje her jen tak nevzdali a plánují vydat další hru inspirovanou svými předešlými díly. Žánr explorativních adventur zažívá v poslední době boom, nicméně současné hry se původním základním pilířům tohoto žánru a například právě sérii Myst již příliš nepodobají. Ani tvůrci Obduction nechtějí zůstat zahledění do minulosti a slibují moderní přístup k žánru. Přesvědčit se o tom můžete v nové ukázce.

Na svém místě zůstala výrazná grafická stránka hry i silná stylizace – Obduction se odehrává ve fantaskním světě a zaujmout může právě silnou vizuální stránkou. Tu doplní složité puzzly, které potrápí váš mozek a představí opravdovou výzvu a napínavý sci-fi příběh sledující snahu hlavního hrdiny uniknout ze zcela neznámé planety, kam jej unesli mimozemšťané.

Hru sledujete z pohledu očí hlavního hrdiny, nicméně k tradičním ovládacím prvkům, které byste u first person pohledu čekali, se přidají i point and click prvky, jež znáte spíše z tradičnějších adventur. Dobře zní i systém, v němž budete většinu předmětů zkoumat v trojrozměrném zobrazení, půjde s nimi rotovat a řešení některých puzzlů tak bude o něco těžší, než při klasickém "použij A na B." Obduction vyjde v červnu na PC.

Tagy: adventura Kickstarter first person crowdfunding explorativní adventura

Zdroje: The Verge | Gaming

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.