zavřít

Nové video z Valkyria Chronicles 4 vás vtáhne do alternativní druhé světové války

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Válka se kvapem blíží. Poslední ofenziva Atlantické federace proti diktátorskému Východnímu císařství začne 25. září, a tak je nejvyšší čas naladit se na mrazivou notu pěchotního a tankového boje. Akčně taktické RPG Valkyria Chronicles 4 se prezentuje úvodním filmečkem, který, ač němý, vás krásně seznámí s hlavními postavami a nastolí napínavou atmosféru.

V hlavní roli uvidíte mladého tankového velitele Clauda Wallace a jeho kolegy a kolegyně z roty E. Dělají si selfíčka, smějí se a žertují, ale z jiných záběrů je jasné, že tohle nebude žádný příjemný výlet do přírody. Nepřátelské kulky i tajemná kouzelnice s ledovou holí se o to postarají.

Z celého filmečku u mě vede záběr tanků utopených v hustém zástupu pěšáků pochodujících skrz město, těsně následovaný gigantickým ledoborcem, který je zjevně schopný vyrazit i na souš. A stormtrooper Raz vedoucí skupinu těžkých federačních vojáků na zteč s maniakálním úsměvem ve tváři je taky pohled k nezaplacení.

Už se moc těším, až se zase ponořím do hybridního akčně tahového boje, kterým je série proslulá, a ještě víc jsem zvědavý na příběh zasazený do alternativní minulosti připomínající druhou světovou válku. Když jsem recenzoval PC port Valkyria Chronicles, vyprávění na mě působilo velmi dobře, tak jsem zvědavý, zda se autorům podaří udržet nastavenou laťku.

Tagy: strategie druhá světová válka akční RPG taktická střílečka JRPG

Zdroje: All Games Delta

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.