zavřít

Valkyria Chronicles 4 představuje hlavní hrdiny včetně záchranářského psa Ragnaroka

PlayStation 4 Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Na podzim se vrátí skvělá strategická série Valkyria Chronicles svým čtvrtým dílem, který se konečně zase vrací z handheldů na velké platformy (PS4, Xbox One a Switch). A vzhledem k tomu, že remaster jedničky uspěl, asi se dá čekat časem i oznámení PC verze. Nejnovější trailer představuje hlavní hrdiny, kteří by vás měli provázet celou kampaní a zároveň se představuje i nadupaná sběratelská edice.

Na rozdíl od předchozích dílů, které se věnovaly boji malé Gallie, tentokrát se podíváte na fiktivní konflikt z alternativní historie z jiného úhlu pohledu. Atlantická federace pomalu podléhá válečné mašinérii Východní imperiální aliance a v roce 1935 tak může druhá evropská válka skončit totálním vítězstvím této autokratické říše. Ve snaze o zvrácení průběhu války spouští Federace operaci Severní kříž, kdy chce rychlým výpadem ze severu obsadit nepřátelské hlavní město.

Jednou z bojových skupin, které se operace účastní, je i rota E, které velí poručík a tankový velitel Claud Wallace a najdete v ní… inu to už se podívejte na videu. Členové roty E se rekrutují z Spojeného edinburského království (pseudo-Velká Británie), které je jedním z členů Atlantické federace. V rámci příběhu ale několik členů včetně Clauda pochází z gallijského města Hafen, které bylo zničené ve válce a oni narukovali do armády severního souseda.

Je zde granátnice Riley, shocktrooper Raz, smrtící sniperka Kai či průzkumnice Minerva. Plus medička Karen se psem Ragnarokem, které ale asi ovládat nebudete a poslouží jako pasivní aktéři jako v předchozích dílech. Naopak se dá čekat, že výše jmenovaní vám přidají nějaké ty akční bodíky, pokud je vezmete do bitvy.

Vydání na Západě doprovodí i krásná sběratelská edice. Té vévodí vinylová soška tanku Hafen a doplňuje ji stostránkový artbook, který má formu Claudova deníku včetně poznámek a komentářů. Plus zde bude zahrnuta dvojice DLC, která vám zabere cca tři hodiny a vrátíte se v ní k členům roty 7. Tato DLC pak budou prodejná po vydání hry i pro majitele normální verze. Tak teď už nám chybí jen přesné datum vydání.

Valkyria Chronicles 4 Memoirs from Battle Premium Edition

Tagy: strategie druhá světová válka akční RPG taktická střílečka JRPG

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.