Mirror’s Edge Catalyst vás zavalí útržky příběhu a dynamickou akcí
zdroj: tisková zpráva

Mirror’s Edge Catalyst vás zavalí útržky příběhu a dynamickou akcí

5. 2. 2016 9:05 | Video | autor: Aleš Smutný |

Všichni tak nějak víme, co od dalšího dobrodružství Faith čekat, ale přiznejme si, že vycházíme primárně z toho, že dle DICE bude vše lepší, epičtější a zábavnější, než první díl. Nový trailer na Mirror’s Edge Catalyst se soustředí výhradně na příběh a nutno říct, že se mu to daří. Protože upoutávka vypadá opravdu dobře.

Nesnažím se tím říct, že se snad dostáváme za tradiční klišé „zloděj sebral něco, co neměl a teď mu jde po krku korporátní gigant,“ ale klišé ne vždy musí znamenat nutné zlo. V trailerové směsici příběhových střípků, kde je rovnoměrně vyvážená akce a dialogy je příjemně načrtnutá nezáviděníhodná situace Faith a sympaticky se nehraje na strunu záchrany města před velkým zlem, ale spíše na samotný akt přežití, osobní vztahy a do toho se míchá trocha té politiky.

To, co trailer moc jasně nevysvětluje je základní zápletka. Faith je jedním z nejlepších Runnerů v Glass City. To drží pod krkem Konglomerát vedený patřičně záporným Gabrielem Krugerem a právě s ním se kvůli jedné své akci ocitne Faith ve sporu. A být ve sporu s Konglomerátem znamená být brzy mrtvý. Navíc, jak se zdá z videa, za Faith moc nestojí ani její přátelé a kolegové a tak je jen na jejích schopnostech, jak se s krizovou situací vypořádá.

Mirror’s Edge Catalyst vyjde 26. května na PC, PS4 a Xbox One, ale už nyní se můžete na oficiálních stránkách přihlásit do uzavřeného betatestu hry. Ten vyžaduje neustálé internetové připojení, což naznačuje, že součástí bude i asynchronní multiplayer (zakomponovaný do kampaně), o němž se DICE před časem zmínili. Navíc bude beta probíhat na všech třech platformách.

zdroj: Archiv

Nejnovější články