I prostý sklízecí robot je v Generation Zero obrovskou výzvou
zdroj: tisková zpráva

I prostý sklízecí robot je v Generation Zero obrovskou výzvou

11. 12. 2018 12:00 | Video | autor: Patrik Hajda |

Just Cause 4 je venku, takže je načase soustředit se na další projekt od Avalanche Studios. Generation Zero je kooperativní střílečka v otevřeném světě osmdesátkového Švédska, kde došlo k něčemu strašnému. Lidí je zde pomálu, převládají roboti s cílem vyhladit svého měkkého protivníka. Na některé plecháče vám postačí pouhá pistole, ale třeba takového sklízeče nesložíte ani za pomoci brokovnice.

Tvůrci se konečně pouští do větší propagace své nové značky. Připravili si pro vás první vývojářský deníček, ve kterém probírají uvěřitelnost otevřeného světa.

Mnohem zajímavější je druhé video, ve kterém vývojáři odehrají hodinu ze začátku hry a bez větších potíží likvidují malé roboty s minimem vybavení. Generation Zero vás ze začátku hned neuvrhne do hrozného pekla. Dá vám čas prohledat několik domů, najít zbraně, vybavení a léčivo. Zní to jako recept na battle royale, ale ve skutečnosti jde o střílečku pro jednoho až čtyři hráče.

zdroj: Archiv

Ve videu jste svědky dvoučlenné kooperace, která postupně spěje k těžkému souboji s robotem typu sklízeč. Sám o sobě není agresivní. Jeho úkolem je těžit vzácné materiály. A proto je pro vás lákavou kořistí, která se ale jen tak nedá.

Nejenže je harvestr obrněný, on navíc disponuje silným impulzem, díky kterému si vás nepustí k tělu, a následně vás zpraží salvou z raketometů. Ať už ho zkonstruoval kdokoliv, byl si vědom nebezpečí, na které důlní stroj může narazit.

zdroj: Archiv

Ve videu je odhalen i hezký detail s jazykem. Jste ve Švédsku, takže je na všech materiálech logicky švédština. To, že se vám přeloží dokumenty, které posbíráte, je normální. Ale stejně tak dostanete překlad i při pohledu na různé nápisy ve světě. Jste přeci Švédem ve své vlastní zemi, musíte rozumět řeči jako herní postava, i když ji sami ani nedokážete přečíst.

Co se skrývá za robotickou invazí v Generation Zero, se dozvíte příští rok na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One.

Nejnovější články