zavřít

Hodinový pohled na vnitřnosti RPG Divinity: Original Sin

Windows

- Video autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Dva dny a pár hodin zbývají do konce Kickstarter kampaně RPG Divinity: Original Sin, a bez ohledu na to, jestli jste tvůrcům na hru přispěli, chystáte se na to nebo si spíše počkáte na hotovou verzi, doporučuji si najít chvilku času a zhlédnout nebo vyposlechnou hodinové interview s producentem hry Davidem Walgravem. Pořídil jej „quill18“, a přestože obsahuje informace již mnohokrát semleté (proč Lariani dělají hry bez vydavatele, proč byly předchozí Divinity hry takové jaké byly apod.), umožní vám nahlédnout na nezanedbatelný kusanec pre-alfa verze hry.

Z videa se dozvíte zajímavé podrobnosti o systému kooperace, soubojovém systému a tak dále. Hodina času není málo, ale minimálně proklikání videa vás nezabije, zejména za předpokladu, že máte Divinity: Original Sin v hledáčku. Zajímavé je kupříkladu příběhové omezení kooperaci na dva hráče, přestože engine hry prý podporuje hru až šesti živých hráčů.

Pokud jsem slova Davida Walgravea dobře pochopil, protože vývojáři chtějí prezentovat propracované dialogy se spoustou voleb a následků, omezili kooperaci na dva hráče. Pro šest lidí by zřejmě tvorbu všech dialogů a příběhových voleb nedali, což docela chápu. Přesto si dokážu představit tahové souboje v šesti hráčích – s ohledem na soubojový systém Divinity: Original Sin, který podporuje kupříkladu kombinování různých elementů (oheň + hořlavá látka = větší damage pro nepřítele), by se při zapojení více než dvou hráčů otevřely úžasné možnosti pro monumentální souboje. Snad příště.

Pokud opravdu hodinku času nemáte nebo ji nechcete obětovat, rovnou se překlikněte do druhé poloviny videa, kde quill18 a David Walgrave společně prochází část hry a komentují dění na obrazovce, vysvětlují herní mechanismy, RPG systém a tak dále. Pro fanoušky hry je to samozřejmě povinný pořad. Divinity: Original Sin čeká minimálně půl roku vývoje, kampaň na Kickstarteru už je v této chvíly možné prohlásit za úspěšnou a Lariani chystají v létě vydat svůj druhý velký titul - Dragon Commander.

Tagy: akční RPG tahová

Zdroje: quill18

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.