Hardcore simulace Assetto Corsa Competizione chystá early access s jedním autem
zdroj: tisková zpráva

Hardcore simulace Assetto Corsa Competizione chystá early access s jedním autem

30. 7. 2018 17:40 | Video | autor: Patrik Hajda |

Zatímco arkádový závodní hráč si letos nemá na co stěžovat, ten přiklánějící se k simulacím by mohl. Opravdových simulátorů sportovního závodění moc nevychází a aktuálně fungující tituly byste napočítali na prstech jedné ruky. První novinkou letošního roku na poli her, které se bez volantu neobejdou, bude pokračování Assetto Corsa Competizione, které dorazí za šest týdnů.

Assetto Corsa Competizione je oficiální hrou skutečné soutěže Blancpain GT Series. Simulaci to sice silně svazuje co do vozidel, tratí a disciplín, na druhou stranu jde o servis pro opravdové fanoušky, kteří se mohou těšit na všechna specifika této soutěže. Hlavním lákadlem je bezesporu závod, který se jede 24 hodin (ve hře ne nutně celý), dynamické počasí a střídání dne a noci.

Jedna dvacetičtyřhodinovka se jela o uplynulém víkendu v Belgii na slavném okruhu Spa. Studio Kunos Simulazioni využilo závodního víkendu k oznámení data vydání své simulace, respektive jejího předběžného přístupu na Steamu. První závodníci mohou opustit stáje 12. září. Má to však jeden nemalý háček.

zdroj: Archiv

V podstatě se není moc na co těšit. První verze hry totiž nabídne pouze jedno vozidlo a jednu trať – Lamborghini Huracan GT3 (viz video níže) a okruh Nürburgring Grand Prix. Další obsah bude přibývat formou updatů na měsíční bázi až do plného vydání, které se plánuje do prvního kvartálu příštího roku.

Sám bych do tak omezeného early accessu nic neinvestoval, ale aspoň si můžeme být jistí, že se Lambo a německé zelené peklo dočkají opravdu kvalitního testování. Jen v multiplayeru to bude docela monotónní…

Pokud vás zajímají záběry ze hry, níže můžete zhlédnout čtyři dvanáctiminutová videa se čtyřmi naleštěnými kráskami – výše zmíněné Lamborghini, Ferrari 488 GT3, Mercedes AMG GT3 a Audi R8 GT3.

Nejnovější články