zavřít

GamesPlay: hrajeme Resident Evil 2

Windows GameCube PSOne

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nedávno vyšla hororovka Resident Evil 7, a právě ta sedmička na konci značí, že jde o dlouhou sérii. K tomu je třeba dodat, že jde o sérii, která sérií být vlastně neměla. Producent Šindži Mikami chtěl totiž prostřednictvím Resident Evil 2 příběh Umbrelly a zombie nákazy uzavřít. Okolnosti tomu ale chtěly jinak. Z Resident Evil se stala úspěšná videoherní série, na kterou navázala série filmová, o dalších mediálních RESI pokusech ani nemluvě. A všechno to začalo ne u jedničky, ale právě u dvojky, která vznikala nadvakrát. Tak si ji pojďme představit.

Resident Evil 2 se odehrává 2 měsíce po událostech z jedničky a hráče zavádí do zombie nákazou postiženého města Raccoon City. V rolích Leona Kennedyho a Claire Redfield se musí hráč vypořádat najednou s až sedmi zombíky na dané obrazovce, ale také s řadou tradičních hádanek. RESI 2 se od jedničky odlišuje v celé řadě věcí, nejvíce však způsobem vyprávění – hra za obě postavy je sice stejná, ale zároveň jiná v tom, že se na události člověk dívá odlišným pohledem. Podívejte se na video, jak se to projevuje v praxi.

Tagy: horor retro survival gamesplay Resident Evil (série)

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.