Detektivka L.A. Noire brzo vyjde na Switch a pozmění systém výslechů
zdroj: Archiv

Detektivka L.A. Noire brzo vyjde na Switch a pozmění systém výslechů

10. 11. 2017 15:02 | Video | autor: Patrik Hajda |

Již příští týden v úterý se po šesti letech vrací unikátní detektivní hra L.A. Noire od zaniklého Team Bondi. Nejedná se však o remake ani remaster, ale o port na současné konzole PlayStation 4, Xbox One a celkem překvapivě i Nintendo Switch. Zatímco dvě velké konzole se dočkají 4K zobrazení hry, Switch jde s novinkami ještě o kousek dál.

L.A. Noire využije prakticky všechny dostupné funkce přenosné konzole. Při ohledávání předmětů na místě činu přijde vhod dotyková obrazovka, své využití mají i gyroskopy v Joy-Conech, a opomenuto není ani vibrování HD rumble. Za zmínku stojí také jiný úhel kamery přes rameno postavy, zjevně kvůli menší obrazovce.

Nový trailer zároveň odhalil další „novinku“, která se týká všech tří verzí. Tou je pozměněné názvosloví. Možná se to zdá jako prkotina, ale ve hře, kde záleží na každé vaší volbě v dialozích, jde o zásadní změnu k lepšímu.

zdroj: Archiv

V původní hře jste při vyslýchání svědků a podezřelých měli vždy na výběr ze tří možností – věřit, pochybovat a obvinit ze lži. První a poslední reakce docela seděly, ale ta prostřední často vyzněla úplně jinak, než by člověk od pochybování čekal. Detektive Cole Phelps totiž znenadání vybuchl a svým cholerickým výstupem nejednou zmařil výslech. Často jsem to nechápal a vinil sebe ze špatné volby, ale chyba byla očividně v názvosloví.

Tři reakce byly totiž původně designované jako chlácholit, přinutit a obvinit, s čímž se svěřil tehdejší tvůrce Brendan McNamara britskému Eurogameru. V nejnovějších verzích však bude ještě jiné označení, které je, dle mého názoru, nejpřesnější – hodný polda, zlý polda a obvinit. Od všech tří zkrátka víte, co čekat.

zdroj: Archiv

L.A. Noire vychází na všechny tři nové konzole 14. listopadu v kompletní edici se všemi DLC. A aby PC hráči nemuseli smutnit, pracuje se na L.A. Noire: VR Case Files, tedy verzi hry pro virtuální realitu s brýlemi HTC Vive (viz video výše). Nepůjde o plnohodnotnou hru, nýbrž o sedm z ní vybraných případů. Tento experiment (první VR titul od Rockstar) očekávejte v průběhu prosince.

Nejnovější články