Co dělat, když Viking ztroskotá? O tom vás poučí nové video ze survivalu Dead in Vinland
zdroj: Archiv
Video

Co dělat, když Viking ztroskotá? O tom vás poučí nové video ze survivalu Dead in Vinland

14. 12. 2017 13:09 | autor: Václav Pecháček |

Starání se o vyhladovělé a zdeptané Vikingy v kombinaci s tahovými souboji už dávno není exkluzivní doménou série Banner Saga. Na tomhle přitažlivém políčku si dlouhý dům postavilo i napínavé, byť poněkud zabugované dobrodružství Expeditions: Viking, a dalším sousedem brzo bude Dead in Vinland. Kombinace RPG, survivalu a managementu se konečně vytasila s první ukázkou z hraní a vypadá to, že tenhle opuštěný ostrov bude stát za průzkum.

Pokud jste hráli duchovního předchůdce Dead in Bermuda, už víte, co vás tu čeká. Vaše skupinka cestovatelů, v tomhle případě drsných seveřanů vyhnaných ze svého domova zdánlivě nadpřirozeným požárem, ztroskotá v neznámé zemi a musí se o sebe postarat. Je potřeba nasbírat suroviny, postavit obydlí, uvařit jídlo, získat vodu, a samozřejmě také prozkoumávat ostrov a těžit z jeho nespočetných tajemství.

Jednou narazíte na zásobu cenných surovin, jindy zase na bandity, kterým dáte za vyučenou v tahovém souboji. Když budete mít opravdu velké štěstí, vaši komunitu obohatí další přeživší obdařený vlastní osobností i schopnostmi. Mezi všemi těmi vikinskými náčelníky, velšskými princeznami a babiznami podezřelými z čarodějnictví pak může vzniknout přátelství, rivalita, nebo dokonce milostný vztah.

zdroj: Vlastní

Tříčlenný francouzský tým CCCP si úplně nemůže dovolit plýtvat námahou na velkolepé animace a 3D grafiku, takže Dead in Vinland je vizuálně poměrně skromná záležitost. Denním chlebem jsou statické obrazovky s figurkami vašich přeživších, ale naštěstí je vše nakreslené celkem půvabně, ač to tedy není úchvatná rotoskopie jako v případě Banner Sagy.

Čeká vás spousta příběhových událostí, které posunete tam či onam svými činy nebo dialogovými volbami. Ty můžou záviset na tom, koho přesně máte v družině, protože princezna Blodeuwedd (velšsky Rozkvět – není to krásné?) se bude chovat trochu jinak než hlavní hrdina, nesmiřitelný Viking Eirik.

Kdo neumře hladem a žízní, kdo se vyhne akutní otravě, kdo odolá smutku a depresi, kdo unikne chladné oceli, ten možná přijde na to, jaká tajemství tenhle ostrov skrývá. Protože ač vám všechno na první pohled může připadat přízemní a historické, ve skutečnosti tu vládnou síly nad lidské chápání. Nebo nás možná autoři jenom vodí za nos a všechny zvláštní události mají naprosto jednoduché vědecké vysvětlení. O tom se můžeme pobavit na začátku příštího roku, kdy hra vyjde na PC (Steam) a Mac.

Nejnovější články