zavřít

I Vikingové jsou jen lidé. V Dead in Vinland budou mít hlad, žízeň a deprese

Windows MAC

- Preview autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Dead in Vinland vystihují tři slova – survival, RPG a management. Společně utváří známý a stále dobře fungující herní mechanismus. Do péče je vám svěřeno několik jedinců s vlastními osobnostmi, o jejichž přežití se musíte postarat. 

V nadpisu uvedeným stavům se nelze vůbec divit. Eirik a jeho rodina tak tak unikli pohlcujícím plamenům, které zpopelnily jejich milované obydlí. Oheň je vyhnal na moře, kde si je z nějakého důvodu vyhledaly Thorovy blesky, které rozbouřily jinak poměrně klidné moře a z Vikingů bez domova udělaly navíc trosečníky na nezmapovaném ostrově. Osud této nešťastné party tak leží ve vašich rukách.

Mají hlad, žízeň, bývají unavení a nemocní, a pokud je to trápí vše najednou, sebevražedné sklony jsou jen otázkou času. Vaším úkolem je pečlivě nakládat se zdroji obživy, rozdělovat úkoly jednotlivým členům a vysílat je za potravou.

Ti, co zůstanou ve vašem provizorním kempu, se mohou pustit do vaření a vylepšování vaší osady. V plánu je přes 150 vylepšení vašeho tábora, která musíte vyzkoumat a rovněž více jak 150 oblastí neprobádaného ostrova k prozkoumání. Tam venku vás samozřejmě čeká spousta tajemství, nebezpečí a nových lidí, kteří se k vám mohou zachovat všelijak. A vy k nim ostatně také.

Vaši svěřenci se v průběhu času vyvíjejí po fyzické i psychické stránce, učí se novým řemeslům (léčitel, lovec, rybář, krotitel zvířat, kuchař a kutil) a rozvíjejí vztahy mezi sebou navzájem. Někteří si nevadí, jiní se nesnášejí a u dalších dojde k románku. RPG prvky jsou zjevné, ty nutící vás přežít také a celé to zaštiťuje jeden obří manažerský mechanismus.

Dead in Vinland vzniká v malém francouzském týmu tří vývojářů ze studia CCCP, kteří mají za sebou hru s podobným názvem Dead in Bermuda. Dead in Vinland si bere základy z této hry a obaluje je novými mechanismy a obsahem, takže pokud chcete vědět, jak bude novinka zhruba fungovat, stačí si zahrát Dead in Bermuda (koupit na Steamu nebo vyzkoušet demo). Dead in Vinland je plánovaná pro PC a Mac (Steam) na začátek příštího roku.

Tagy: manažer survival

Zdroje: oficiální stránka

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.