zavřít

Vikingové útočí! Ve strategii Bad North jim musíte nakopat zadnice a rozbít drakkary

Android PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro iOS Xbox One X

- Preview autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Her s vikinskou tématikou se v posledních měsících objevuje víc a víc a ve spoustě případů se jedná o kvalitní tituly. Z poslední doby vzpomeňme třeba izometrické RPG Expedition: Vikings, budovatelskou strategii Northgard nebo třeba akci Hellblade: Senua’s Sacrifice. Není proto divu, že se na probíhajícím Gamescomu Vikingové objevili hned několikrát. Detaily o slušně vypadající strategii Ancestors se dozvíte z našich dojmů později, teď si trošku posvítíme na minimalistickou tower defense hru Bad North.

V Bad North, na rozdíl od většiny her s vikinskou tématikou, nejste těmi fousatými vazouny s drsnými rysy, kulatými štíty a helmami s rohy, jak jsou Vikingové většinou vyobrazení. Vy jste naopak prostý národ, bránící se před nájezdy krvelačných uctívačů Ódina. Tak se jen modlete ke svému božstvu, abyste nedopadli jako Senuin kmen…

Bad North je minimalistická strategie křížená s tower defense mechanismem, jelikož jste v každém případě v defensivní pozici. Vaším domovem jsou malinkaté ostrůvky, které se pořád a pořád dokola ocitají pod útokem Vikingů. Vaším cílem je poslat všechny takové zuřivce do jejich vytoužené Valhally.

viking2 viking

Přestože je hra od pohledu miniaturní, obsahuje spoustu prostoru pro strategizování – na kopce rozestavíte lučištníky, vojáky postavíte kolem budov, aby je Vikingové nesrovnali se zemí, a vyloděné nepřátele můžete překvapit oddílem, který jim skočí na hlavy z útesu. Přeživší ale jednotky získávají zkušenosti a vylepšují své vražedné umění.

Asi nejzajímavějším prvkem Bad North je přetrvávající hrůza z nájezdu. Každý padlý voják zbarvuje svou krví pláž do červena, a každá zakotvená loď znemožňuje přístup novým vlnám nepřátel v daném směru, takže se bitva neustále přesouvá do jiných končin ostrova.

Bad North je na začátku svého vývoje a vyjít by měla příští rok. Pokud vám takový druh hry nejvíce pasuje na mobilní zařízení, pak se dočkáte. Stejně tak se ale dočkají i konzolisté a PC hráči.

viking3

Tagy: tower defense vikingové

Zdroje: Touch Arcade, oficiální stránka

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.