Český psychologický horor Someday You’ll Return je víc než walking simulator
zdroj: tisková zpráva

Český psychologický horor Someday You’ll Return je víc než walking simulator

24. 5. 2018 12:34 | Video | autor: Patrik Hajda |

Česká republika sice ve světovém měřítku nepatří k nijak výrazným ploditelům počítačových her, ale že by u nás vůbec nic nevznikalo, se také říct nedá. Jen se podívejte na solidní zástup titulů, které debutovaly v minulém roce. Letos se určitě také máme na co těšit, a i díky brněnské hororové adventuře Someday You’ll Return má smysl hledět do ještě vzdálenější budoucnosti. Ztracenou dceru totiž začnete hledat příští rok.

Someday You’ll Return je v prvé řadě chodící adventura, na jejíž krásné moravské lesy vytvořené v Unreal Engine 4 nahlížíte z první osoby. Nicméně dle slov tvůrců nepůjde o klasický walking simulator. Kromě následování vyšlapaných cestiček se uchýlíte k ponku, kde budete opravovat a tvořit, stane se z vás bylinkář, budete manipulovat s prostředím, používat svůj chytrý telefon, plížit se a hledat stopy.

Tato slova potvrzuje i Pavel Dobrovský, který se na projekt českého studia CBE Software podíval podrobněji ve svém teprve měsíc starém článku. Nyní se ke hře vracíme z prostého důvodu – tvůrci uveřejnili nové video, které odhaluje od všeho trochu.

zdroj: CBEsoftware

Sledujete začátek zápletky, kdy se Stela, dcera hlavního hrdiny Daniela, opět ztratila v hlubokých lesích. O události se dokonce mluví v rádiu, Daniel přijímá hovor od hysterické ženy, kterou bych tipoval na bývalou manželku, postupně dochází k objevení dívčiných věcí rozházených po lese a atmosféra začíná houstnout.

Sem tam probliknou fantasmagorické výjevy, objevují se krvavé scény po proběhlém masakru, prostředím se míhají postavy, hrají mrazivé smyčce. Do toho se střídá den a noc, aby vaše pohlcení příběhem nemělo žádné mezery. Navíc musíte dobře zvažovat každý další krok, který by mohl ovlivnit závěr celého pátrání.

Someday You’ll Return nevypadá vůbec špatně. Rozhodně jde o projekt, který si zaslouží pozornost a zaťaté pěsti. Hra by měla vyjít někdy v příštím roce na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Nejnovější články