zavřít

Zrušení multiplayeru v Uru: Ages Beyond Myst

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Adventury série Myst patří mezi skvosty svého žánru.

zdroj: Archiv

Myslím, že právě proto všichni fanouškové s nadšením uvítali, když se začalo mluvit o novém pokračování. Záhy nadšení ovšem vystřídaly rozpaky, protože polovina hry se měla skládat z online části, která měla herní svět ještě rozšířit, ale nikdo si moc dobře nedokázal představit, co to vlastně bude pro tuto unikátní sérii znamenat.
zdroj: Archiv Když však šla hra URU: Ages Beyond Myst (naše recenze, 78%) koncem loňského roku do obchodů, bylo možné zkoumat pouze tajemství jejího singleplayeru. Ještě totiž nefungoval žádný server, který by výlet do CyanWorlds nabízel, ale vývojáři tehdy slibovali, že už zbývá vyladit jen pár maličkostí. Vzhledem k tomu, že se v počátcích vývoje o Uru mluvilo dokonce pouze jako onlinové hře, bylo to trochu zvláštní. Skutečně těžko říct, co si tvůrci od toho všeho slibovali, když nyní oznámili, že Uru Live definitivně zavírají. Je prý nedostatek předplatitelů a to málo, co od nich vyberou, zdaleka nestačí na náklady nezbytné na provoz projektu. Nevím, ale zdá se mi, že situaci trochu přecenili.

Uzavření Uru Live svádí k otázce, zda nebudou současní majitelé hry o něco ošizeni. Vývojáři však slibují, že během jednoho až dvou měsíců vydají první z řady datadisků, které svět Uru rozšíří i tak. Mají prý spoustu zajímavého materiálu, který by hráčům rádi nabídli, alespoň tedy touto formou. Kromě toho, tento první datadisk - pojmenovaný To D'ni - má být zadarmo. U takového typu hry, jakými adventury Myst jsou, je tohle podle mého názoru asi stejně úrodnější řešení než ona online část. Když už nic jiného, tak se mají nač těšit i domácí hráči bez permanentního či rychlého připojení k Internetu...

zdroj: CyanWorlds

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.