zavřít

Zahájen překlad Oblivionu do slovenštiny

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Ano, je tomu skutečně tak.

Navzdory varování od matadorů domácí překladatelské scény, kteří mají v živé paměti obrovské trable s 2,5 roku trvajícím počeštěním Morrowindu, se rozjela neoficiální lokalizace jeho nástupce, aktuálního fantasy RPG The Elder Scrolls: Oblivion. Těmi odvážlivci, kteří se nebáli pustit do ještě rozsáhlejšího projektu s (Update) 11 MB (základní hra) + 13 MB (knihy) textu kvůli rozlehlému hernímu světu a mnoha dialogům/úkolům, je partička kolem serveru Slovenciny.com. Nejedná se o žádné zelenáče - vedoucím se stal Slappy (Battle for Middle-Earth 2, Far Cry, Call of Duty, Civilization IV atd.), kterému bude sekundovat více než desetičlenný tým (MixerX, BigLuke, Demon, Ventil, LojzoIV, Pepo33 a další).

Dostání textů ze hry a jejich implementace zpět (formou pluginů) není problém díky formátu .txt a nástroji od Bethesdy Construction Set s šikovnými funkcemi. Jak nám řekl Slappy, momentálně pracují na fontech, z nichž zatím funguje jen š a ť, nicméně do budoucna počítají s přítomností kompletní diakritiky. Co vás asi zaujme nejvíce - jejich záměrem je uvolňovat veřejné bety s chronologickou lokalizací příběhu, abyste mohli začít hrát úvodní pasáž a postupně i následující části Oblivionu co nejdříve ve srozumitelném jazyce. Takových verzí chtějí udělat přibližně deset a první by rádi stihli do letních prázdnin, přičemž odhadujeme, že celé dílo nejspíš nebude hotovo dříve než za rok.

Překlad do slovenštiny finančně sponzoruje internetový obchod Tiscali GameShop/(X)zone, jehož zákazníci by ho v případě zdárného dokončení dostali exkluzivně - byť to zatím určitě neberte jako závazný slib, jelikož se může vyrojit spousta komplikací. Dále na něj přispívají TISCALI Games, GameStar a také ho podporuje Cenega Czech. Držme tedy autorům palce a ať jsou vytrvalí, protože je čekají nekonečné měsíce tvrdé dřiny, neméně náročné testování i velký tlak od netrpělivých hráčů.

zdroj: vlastní

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.