zavřít

Záhadná novinka od Nintenda

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Největší světový výrobce handheldů - Nintendo Co., se chystá příští rok v Japonsku představit úplně nový produkt.

K odhalení přístroje by mělo dojít příští květen, na výstavě Electronic Entertainment Exposition v Los Angeles. Zatím ovšem není jasné, zda půjde o nový přírůstek do rodiny GameBoyů nebo zda jde o novou verzi konzole GameCube. Společnost Nintendo nepřichází s touto věcí jen tak pro nic za nic. Jak rovněž odhalila, v první polovině 2003 se dostala do ztráty 27 milionů USD, což je poprvé od roku 1962. Velký podíl na tom nesou pochopitelně konkurenční Xbox od Microsoftu a hlavně PS2 od Sony Corp. Nintendo se proto snaží prorazit s něčím novým, zařízením využívajícím nejnovější grafické čipy. S tím mj. souvisí i to, že Nintendo v březnu uzavřelo smlouvu se společnostmi ATI Technologies Inc. NEC Electronics Corp. a Sharp Corp. Zástupce Nintenda, Yoshihiro Mori, vyjádřil dokonce i naději, že by se nový produkt mohl současně, co přijde na trh v Japonsku, objevit v prodeji i v jiných zemích.
Update 14.11.2003 - Podle vyjádření výkonného ředitele společnosti Nintendo, které zveřejnil GameSpot, má jít o zcela unikátní produkt, jenž se má dosti výrazně lišit od všech tradičních mašin. Nad tím, zda se záhadná novinka ukáže na E3, nyní visí otazník. Informace se v tomto poněkud rozcházejí.

zdroj: Bloomberg

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.