zavřít

Xboxové novinky z GDC

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Microsoft o datu epizody pro GTA IV, zdemokratičtění Xbox Live a zlevnění konzole v Kanadě.

Shrnutí hlavních zpráv z včerejší večerní konference Microsoftu na Game Developers Conference v San Franciscu:

  • Přídavná epizoda pro X360 verzi Grand Theft Auto IV potvrzena na srpen 2008.


  • Oznámena služba Xbox Live Community Games, zdemokratičtění sítě aneb konec centrálního diktátu, co smí a co nesmí být šířeno přes Xbox Live. Kdokoli nyní může vytvořit vlastní hru přes XNA a dát ji po posouzení/schválení (ostatními vývojáři, i jestli neporušuje pravidla a copyright) všem ostatním uživatelům Xbox Live k dispozici (není jasné, jestli za peníze, zřejmě ano). Služba tak bude fungovat sama díky komunitě, bez nutnosti nějak ji řídit Microsoftem. Očekává se, že do konce roku vznikne tisíc takových her. Otevření celého systému přivítají i menší profesionální nebo nezávislí herní vývojáři, kteří mohou mít super nápad na hru, ale často čekají dlouhé měsíce, než jim Microsoft povolí vydání či přidělí prostor v pečlivě plánovaném oficiálním harmonogramu pro Xbox Live Arcade tituly (s tímto se potýkají i největší pecky jako např. čekající konverze Duke Nukem 3D na XBLA).


  • Konzole Xbox 360 v Kanadě zlevněna o 50 kanadských dolarů na 349 CA (Premium, tj. v přepočtu 6 tisíc českých korun), resp. 449 CA (Elite) a 279 CA (Arcade). Je to v tomhle teritoriu už druhé zlevnění za uplynulý půlrok. Stane se tak i v dalších zemích světa? Podle Microsoftu ne, každý trh prý má specifickou strategii. Přeloženo do normální řeči - v Kanadě asi X360 nefrčí tak, jak by měl, a tak tomu má jen zde zlevnění trošku pomoci...


  • Klasický výčet nakloněných faktů a čísel: 3 miliony stažených skladeb pro Rock Band, průměrně 100 tisíc uploadnutých Halo 3 filmečků denně (o 30% více než má YouTube), odemknuta miliarda achievementů, xboxové verze podzimních hitů jsou v recenzích hodnoceny lépe než PS3 verze.
zdroj: IGN a další

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.