zavřít

WWF a Buka zachraňují leopardy

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Organizace WWF, neboli World Wide Fund, se odhodlala ve své snaze za záchranu ohrožených živočišných druhů k zajímavému kroku, a to k podepsání smlouvy s ruskou vydavatelskou společností Buka Entertainment.

Podle této smlouvy získala Buka práva na vydávání a distribuci hry Save Leopards vyvinuté týmem Nikita speciálně pro WWF. Tento titul bude přidán zadarmo k jiným titulům Buky jako přídavek, který má širokou veřejnost upozornit na ekologické problémy této planety.

Save Leopards je první ekologickou strategií vůbec. Hra znázorňuje model skutečné situace, v jaké se v názvu zmíněné kočkovité šelmy nyní nacházejí. Na začátku hry hráč získá určitou peněžní rezervu, s jejíž pomocí se pokusí udělat vše pro záchranu leopardů zbylých na Dálném východě. Když se vám podaří pozvednout populaci těchto nádherných tvorů ze 30 kusů na 100, vyhráváte.

Pokud to nevíte: slovo "leopard" vlastně vzniklo kvůli chybnému přesvědčení, že jde o křížence lva (leo) a pantera (pard). Leopardů se na Zemi nyní pohybuje okolo 100 tisíc, ale jejich počet neustále klesá. A to nejen kvůli jejich překrásné a drahé kůži. V Africe jsou leopardi dokonce jedním z pěti nejvyhledávanějších druhů jako kořist západních sportovních lovců. (Těmi dalšími čtyřmi jsou pro zajímavost sloni, nosorožci, buvoli a lvi.) WWF věnuje nyní silné úsilí, aby zabránila dalšímu nelegálnímu obchodu s kůží těchto koček a snaží se také vybudovat dostatečné rezervy na jejich ochranu a samozřejmě i na ochranu jiných ohrožených druhů.

zdroj: PR

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.