Warcraft: The Movie - co bylo a (možná) bude
zdroj: Archiv

Warcraft: The Movie - co bylo a (možná) bude

18. 9. 2011 10:24 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Kolegové z fanstránky WoWfan si po čase vzpomněli na jeden z velkých, a doposud nesplněných, slibů okolo značky Warcraft – filmovou adaptaci. Prohledali proto archivy, shrnuli informace, které se za poslední nejméně čtyři roky okolo filmu objevily, a nastínili, jak to se snímkem aktuálně vypadá.

Mnoho vody již uplynulo od chvíle, kdy někoho poprvé napadlo zmínit se o filmu, který by se odehrával ve Warcraft universu. Teď už nezjistíme, zda to bylo po vydání Orcs and Humans nebo až po úspěchu třetího dílu oblíbené strategie, ale je jasné, že se tento nápad velice rychle rozšířil, zvlášť poté, co World of Warcraft zaznamenal takový úspěch.

Nejen tvůrci hry nešetřili ódami, jež vyzdvihovaly kvalitu Warcraft universa a mnoho filmových magazínů předpovídalo, že Warcraft Movie má potenciál konečně zvrátit špatnou pověst filmů podle počítačových her. Mnoho herců i režisérů již o film projevilo zájem, Blizzard jako koproducent nabídl obrovský rozpočet, ale přes to všechno se stále ještě nezačalo natáčet. Kde to vázne?

První větší informační boom okolo filmu se spustil na Blizzconu v roce 2007, kde Chris Metzen nadšeně nastínil záplatku a další dění ohledně filmu. Ten rok v Anaheimu jsme dostali tolik informací, kolik za celou dobu od té události ne. Bohužel je nutno říct, že mnoho informací bylo dementováno nebo jsou tyto informace v současné době již překonané a nepravdivé. Například předpokládaný rok vydání 2009...

Zvětšit zdroj: Archiv Chris Metzen

Současný stav výroby filmu nezní také úplně optimisticky. Kromě toho, že se o něm občas mluví, se totiž v podstatě nic neděje. Již několikrát byl prý napsán jakýsi scénář, spíše však nástin děje, který byl ale také po několika debatách zrušen. Není známá zápletka a bohužel jistota momentálně není ani u režiséra. O spekulacích ohledně herců můžeme tedy mluvit jen velice opatrně, natož pak o nějakém datu vydání.

Nejčastěji se skloňuje rok 2013, střízlivější odhady však spíše spekulují o roku následujícím. V dalších odstavcích si i popíšeme proč. Nejoptimističtější je dokonce sám Blizzard, i když i to musíme brát s rezervou. Pokud bychom měli brát v potaz uniklý plán Blizzardu, měl by Warcraft Movie vyjít již na konci roku 2012.

Snad jen jednu věc víme jistě - že film vytvoří Legendary Pictures v produkci s Warner Bros, občas se objeví i jména jednotlivých producentů, ale i to se stále mění. Každopádně, tato studia mají největší slovo v tom, kdy se snímek začne natáčet.

Zvětšit zdroj: Archiv Uniklý plán Blizzardu

Zápletka a děj Warcraft Movie

Příběh celého filmu zatím zůstává velkou neznámou. Úplně původní verze hovořila o nějaké nové zápletce z časů mezi Warcraftem III a WoW, ve které měl vystoupit nějaký doposud neznámý hlavní alianční hrdina, jenž by se na svém putování účastnil velkých bitev mezi Aliancí a Hordou. Celkově se mělo jednat hlavně o válečný film (to může stále platit, pozn. red.). Sporadicky se měly objevit postavy jako Thrall nebo Bolvar Fordragon, Arthas jako Lich King se účastnit neměl. Z těchto informací si dovoluji usuzovat, že tato verze zápletky padla.

Blizzard nedělá svůj příběh tak, aby ho nejprve posunul úplně někam jinam (dosadil Bolvara na trůn Krále Lichů) a potom nám ukazoval nějakou méně podstatnou událost, která se odehrála v minulosti. Mnohem pravděpodobnější se mi teď jeví možnost, že Warcraft Movie bude navazovat na příběh dalšího datadisku a bude ho posunovat opět někam dál. Možná směrem k Warcraft IV?

Zvětšit zdroj: Archiv Bolvar Fordragon

Podle některých zdrojů se navíc chystaný příběh filmu již oficiálně posunul z preWoW časů do současnosti, protože svět prezentovaný v MMORPG nabízí mnohem větší možnosti než ten z Warcraft III. V podstatě se mluví o "možnostech Pána Prstenů".

Film pravděpodobně dostane PG-13, neboli bude doporučeno, že diváci mladší třinácti let by film neměli vidět. Ve výsledku to znamená, že ve filmu poteče krev (nečekaně, že?), avšak nebude se v něm příliš holdovat alkoholu a bohužel ani tentokrát neuvidíme nahá těla sličných elfek...

Menší otazníky jsou i u autora konečného scénáře, který bude finální zápletku obsahovat. Původní verzi sepsal Chris Metzen s asistencí Jesse Wigutowa (jde ale prý jen asi o 40 stran, o takový nástřel), finální scénář by však podle určitých spekulací mohl vytvořit Robert Rodat, který napsal Zachraňte Vojína Ryana.

Zvětšit zdroj: Archiv

Režie

Dlouhou dobu se post režiséra zdál bez debat jasně obsazený Samem Raimim, který natočil například Spidermany s Tobye Maguirem nebo film Stáhni mě do pekla. V tiskové zprávě od Blizzardu z roku 2009 byl totiž označen za režiséra a zatím není žádná oficiální informace, která by na této situaci něco měnila. Jelikož se ale Raimi v současné době bude věnovat jinému filmu - Oz: The Great and Powerful - začalo se spekulovat, jestli ho někdo na režisérském křesle Warcraftu nenahradí.

A nepadala vůbec malá jména. Před prázdninami si vrby dokonce šeptaly, že producenti by měli zájem o Jamese Camerona, režiséra slavných snímků jako Titanic nebo Avatar. Jeho zainteresování se ovšem nejeví jako reálné, neboť Cameron pracuje na pokračováních již zmíněného Avatara.

Zájem o film projevil také velký fanoušek her od Blizzardu, syn Davida Bowieho, Duncan Jones, který stvořil trhák letošního jara - Zdrojový Kód. On ale věří, že film zůstane Raimimu, jelikož říká: "Hrozně závidím Samovi Raimimu, věřím, že World of Warcraft bude opravdu filmem, který bude znamenat začátek dobrých filmů podle počítačových her. Četl jsem mnoho rozhovorů se Samem a cesta, kterou se chce vydat, prostě dává smysl. Je to tak jak říkám - není to o tom řešit, jak se ta hra hraje, jde o to vytvořit svět z té hry a přivést do toho světa diváky."

Zvětšit zdroj: Archiv Sam Raimi

Také si myslím, že Warcraft film natočí nakonec opravdu Sam Raimi, podle některých rozhovorů se do celého projektu již stačil zažrat. Hraje WoW, čte Warcraft knihy a diskutuje s loreguru Chrisem Metzenem. Dle jeho slov se opravdu těší, že bude moct svět Warcraftu převést na filmové plátno. Svět, který nabízí tolik různorodých ras, míst nebo předmětů... (videorozhovor)

Pro úplnost nesmíme zapomínat, že v době Blizzconu 2007, kdy byl film oznámen, projevil o snímek zájem i nechvalně známý režisér Uwe Boll. Ten proslul právě ne příliš úspěšnými zpracováními různých počítačových her, Blizzardem byl však velice drsně odmítnut: "Neprodáme práva na film, ne Uwe Bollovi... hlavně Uwe Bollovi ne. Jelikož má hra tak velký úspěch, mohl by ji špatný film úplně zničit."

Zvětšit zdroj: Archiv Duncan Jones a jeho otec David Bowie

Herci

Je trochu zvláštní vůbec spekulovat o hercích, když pořádně ani nevíme, jaké postavy budou ve filmu vystupovat, a kdo bude jejich hraní korigovat, ale na některá jména ukazuje tolik stop, že se o nich zmínit prostě musím.

Mark Hilderbrant - Jméno tohoto neznámého herce se s Warcraft filmem skloňuje asi nejdéle, a vždy se odkazem na roli Variana Wrynna. Musíte uznat, že stačí přidat jizvy a máme krále Stormwindu jako vyšitého!

Zvětšit zdroj: Archiv

Mila Kunis - Tato herečka se asi nejvíce proslavila rolí druhé "zlé" baletky v Černé Labuti. Se Samem Raimim už spolupracuje a spekuluje se, že by mohla obsadit roli Valeery Sanquiar, případně i Jainy Proudmoore. Osobně si myslím, že do první zmíněné role by skvěle zapadla.

Zvětšit zdroj: Archiv

Liam Neeson - Herce můžete znát z mnoha Hollywoodských trháků, jako Batman Začíná, Letopisy Narnie nebo Star Wars: Epizoda I. Šušká se, že se zúčastnil pohovoru ohledně filmu, jeho role by prý měla být menší, avšak s potenciálem na větší prostor v případných pokračováních.

Michele Morrow - Nepříliš známá herečka již v minulosti naznačila, že by si chtěla zahrát Sylvanas, což nabralo větších rozměrů poté, co bylo na Youtube nahráno video, v němž si hraje s Mrazivým Smutkem.

Zvětšit zdroj: Archiv

David Wenham - Před dvěma lety se spekulovalo, že tento australský herec, kterého známe např. jako Faramira z Pána Prstenů, by se měl objevit v roli Arthase. Pokud ale budeme brát v potaz domněnku, že se film bude odehrávat v současné Warcraft historii, Arthas se ve filmu pravděpodobně vůbec neobjeví.

Zvětšit zdroj: Archiv

Další informace a novinky ze světa WoW najdete na WoWfan.cz!

Nejnovější články