zavřít

Vlažná přijetí Force Unleashed, <s>možná i na PC</s>

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Kdo čekal po měsících hypování jasný hit, bude možná prvními hodnoceními trochu zaskočen. CO SE NEPOVEDLO?

Kdo vzhledem k masivnímu hypu sci-fi akce Star Wars: Force Unleashed očekával revoluci v žánru, bude možná trochu nepříjemně zaskočen prvními odezvami ze zahraničí. Ačkoliv hra zamíří na pulty obchodů teprve přespříští týden, zářijová čísla předních amerických magazínů s předstihem otiskla první recenze, z nichž si titul odnáší jen lehce nadprůměrná hodnocení. A důvody?

Třeba renomované EGM hru ohodnotilo v přepočtu (časopis používá vlastní stupnici v duchu amerického školství) jen slabými 6/10, vytýkaje hře špatné souboje, velkou zabugovanost a mizernou AI protivníků. I přes líbivou grafiku jde jen o slabý nadprůměr, navíc prý s příliš rozlehlými úrovněmi. Dalších 7/10 nadělil ne tolik známý anglický magazín Games TM: dle jeho názoru je hra sama o sobě obstojná, ale kvůli možnosti vykašlat se na bohatá komba a hrát ji jako obyčejnou hack'n'slash mlátičku zřejmě ne každý plně docení její potenciál.

Veskrze spokojené bylo naopak Gamepro (v přepočtu 7/10), podle něhož si s hrou prý každý užije dost zábavy, nehledě na výše zmiňované nedostatky. Podobně soudí i americký OXM (7+/10), kterému se nelíbí především jednotvárná dějová linka a absence síťové hry. V celku jde prý o slušné dílko, byť se zřejmě nevyrovná legendární PC sérii Jedi Knight.

Na závěr ještě perlička zatím spadající do kategorie drbů. Na nedávné akci NVISION08 organizované NVIDIÍ měl konferenci i ředitel firmy Pixelux Entertainment, která má na svědomí fyziku v této hře. V jeho řeči doslova řekl, že vedle xboxového a playstationového dema Force Unleashed mají funkční i jeho PC verzi. Znamená to, že se navzdory dřívějším vyjádřením LucasArts (že by to počítače neutáhly) někdy dočkáme konverze této fyzikálně náročné hry, která by šla rozběhnout jen na CUDA technologii na grafických kartách od NVIDIE...? Update 21:00 - LucasArts na to oficiálně reagovali slovy: PC verzi Force Unleashed definitivně neplánujeme.

Star Wars Force Unleashed vyjde pro Xbox360, PS3, Wii, PS2 a PSP již 19. září (předobjednat) - více v dojmech z dema a našich článcích:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Tmavozelený svět Star Wars Force Unleashed  [1.9.2008 16:16 - levis]
Videa z hraní Star Wars Force Unleashed  [18.7.2008 19:19 - levis]
Trailery z Mercenaries 2 a Force Unleashed  [10.7.2008 14:14 - levis]
Neověřený tip ze Star Wars Force Unleashed  [7.7.2008 20:20 - levis]
Jak daleko se dostat v Star Wars Force Unleashed?  [15.6.2008 16:16 - levis]
zdroj: Gamerankings, Metacritic, RockPaperShotgun a další

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.