zavřít

Vítězové Interactive Achievement Awards

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Od konce minulého roku už sice uplynuly dva měsíce, nicméně vítěze prestižních cen The Academy of the Interactive Arts & Sciences známe teprve nyní.

A kdo tedy ceny za mimořádné úspěchy na poli interaktivní zábavy získal? Během čtvrtečního slavnostního večera v Las Vegas byla akční hrou roku 2002 zvolena Grand Theft Auto III od Rockstar Games a Take 2. Cenu za nejlepší FPS získala Medal of Honor: Allied Assault od EA, za RPG Neverwinter Nights od Infogrames a RTS Warcraft III: Reign of Chaos od Blizzardu.

V kategorii sportovních her zvítězila Madden NFL 2003 a nejvydařenější simulací je údajně datadisk The Sims: Unleashed. The Sims kupodivu kralovaly i v žánru massively multiplayer her, což jsme díky vydání těsně před Vánoci, časté kritice a nižší prodejnosti Sims Online příliš nečekali. Nejlepší počítačovou hrou 2002 se nakonec stal Battlefield 1942 od EA, který byl oceněn též pro online hraní a nejvíce inovativní přínos do herního průmyslu.

V oblasti konzolí dominoval bestseller Grand Theft Auto: Vice City v žánru akčních adventur, Tekken 4 coby bojovka a v žánru závodních titulů překvapivě Need for Speed: Hot Pursuit 2. Cenu za nejlepší videohru získala špionážní akce Tom Clancy’s Splinter Cell, která nyní dominuje už i na PC. Do Síně slávy tentokrát vstoupil Yu Suzuki ze Segy, podrobné výsledky naleznete zde. Pokud vás zajímá, jaké hry jste si za nejlepší zvolili vy, podívejte se ještě jednou na výsledky naší ankety o Hru roku 2002.

zdroj: AIAS, HomeLan

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.