zavřít

Úvahy na téma placených herních webů

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

To, že BW 1.června odhalil přesné podmínky a části webu, které budou zpoplatněny (některé články, rychlé downloady, plné hry atd.), vyvolalo zákonitě řadu reakcí jak od samotných čtenářů, kteří mu soudě dle diskuse dávají ve velkém sbohem, tak od konkurenčních médií nebo analytiků zabývajících se českým internetem.

Z tohoto soudku je asi nejvýstižnější dnešní článek na Lupě, kde jeho autor stručně v několika bodech popisuje, proč se BW po obsahové stránce a počtu exkluzivit nedá srovnávat s GameSpotem, kde mimochodem stojí předplatné v přepočtu skoro stejně (640 Kč) a k čemu jsou lidem v Čechách rychlejší downloady, když stejně většina z nich je zatím připojena pouze klasickým modemem:

    GameSpot je v oboru počítačových her považován za magazín s velkým "M". Nečtou jej pouze nadšenci, ale hlavně byznysmani. Vedle informací o připravovaných novinkách zde najdete rovněž zprávy o akciích, obchodech, propouštění apod. Tvůrci počítačových her se doslova předhánějí, aby redakci vnutili beta verze, exkluzivní obrázky či horké aktuality (mírně nadneseno). Je tomu tedy přesně opačně než u drtivé většiny ostatních serverů. Díky tomu se můžete spolehnout, že zde denně najdete jeden nebo dva jedinečné materiály. Za jeho archiv se vyplatí zaplatit, protože se jedná o zdaleka nejobsáhlejší a nejucelenější databázi v daném odvětví... [více]
Svůj názor se nebál ventilovat ani Martin Bach z GamePortu v pondělní úvaze "Tak, jak to bude? Šekem nebo kešem?" na Světě Namodro, kde taktéž poukazuje na to, jak složitě se v českých podmínkách shání nějaký exkluzivní obsah, který by nebyl jinde zdarma, jako tomu doposud obvykle je a každý, kdo se trošku snaží, si ho za pár minut dokáže najít. Dále tam zmiňuje jiný problém všech herních webů obecně - chodí na ně i nemalé procento čtenářů, kteří se neřadí ke skalním pařanům a přečtou si pár článků za měsíc, tudíž se jim investice ve stovkách korun ročně vůbec nevyplatí a raději se poohlédnou po něčem jiném.

Na závěr nezbývá než připomenout informace známé z našeho dubnového článku Kupte si online časopis!, že Tiscali Games zůstává nadále kompletně zdarma a žádné zpoplatnění přístupu k článkům nebo obsáhlým databázím v jednotlivých sekcích zatím neplánujeme. Co si o placení herních webů myslíte vy? má to u vás nějakou šanci na úspěch a za jakých podmínek byste byli schopni to akceptovat? Napište nám názor do diskuse...

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.