Tvůrci Sam & Max 2 chtějí dál dělat adventury
zdroj: tisková zpráva

Tvůrci Sam & Max 2 chtějí dál dělat adventury

2. 10. 2004 23:23 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Pokud patří adventury (zvláště pak ty point-and-click) k vaším oblíbeným hrám, možná vás potěší fakt, že v severní Kalifornii vzniklo nové studio, které se chce zaměřit právě na tento dnes již trochu upadající žánr.

Nejde ovšem o žádné naivní nadšence, nýbrž zkušené veterány herního průmyslu - bývalé členy týmu, který měl pro LucasArts vytvořit trojrozměrné pokračování humorné adventury Sam & Max. Jak však již jistě víte, firma nakonec letos v březnu vývoj Sam & Max 2: Freelance Police oficiálně zrušila, což u hráčů vyvolalo poměrně silnou nevoli a někteří dokonce neváhali a začali proti tomuto rozhodnutí sepisovat petice.

Právě tato reakce a zklamání fanoušků prý motivovaly Dana Connorse, Kevina Brunera, Troye Molanda a další vývojáře z LucasArts k založení vlastního studia Telltale Games, specializujícího se na žánr adventur. Znamená to tedy, že se druhého dílu Sam & Max nakonec skutečně dočkáme? Ačkoliv zástupci Telltale Games zatím tuto skutečnost nepotvrdili, pracují prý nyní na návrhu hry, založené na oblíbené licenci. Nechme se tedy překvapit, o co zajímavého nakonec půjde a zda jejich úsilí skutečně bude mít na současný stav herního průmyslu nějaký výraznější vliv.

zdroj: GameSpot

kate

Nejnovější články