To Azimuth zavede hráče na stopu mimozemských únosů
zdroj: tisková zpráva

To Azimuth zavede hráče na stopu mimozemských únosů

11. 12. 2014 17:55 | Téma | autor: Ladislav Loukota |

Bizarnost dne se jmenuje To Azimuth (Kickstater) a slibuje adventurně pojaté šťourání do ufounských tajemství, odehrávajících se kdesi v Alabamě 70. let. Doposud vcelku neznámý titul Zacheryho Sanforda a jeho týmu, autorů Three Fourths Home, bojuje o přežití skrze kampaň na Kickstaterteru. A máte-li v oblibě styl Kentucky Route Zero říznutý Akty X, možná byste měli projektu na okamžik věnovat pozornost.

Silně dějově orientovaná adventura popisuje snahu dvojice alabamských sourozenců Susannah a Nata najít svého zmizelého bratra Eli, veterána Vietnamské války a díky tomu i veterána užívání drog a alkoholu. Právě pro jeho zálibu v čemkoliv, čím si Eli mazal veselé vzpomínky na válku, ho policie příliš horlivě nehledá. Vyšetřování jeho rodiny však namísto do opiového doupěte povede na stopu UFO konspirací a vládních tajemství...

Už hororově šmrncnutý trailer naznačuje, že To Azimuth je především mysteriózní příběh. Důraz na příběh však neznamená, že máme tu čest jenom s přímočarým zážitkem. Za Susan a Nata totiž budeme hrát v separátních režimech. Ačkoliv oba půjdou vstříc stejnému cíli, vydají se tam jinými cestičkami. Ve stylu RPG her navíc vývojáři slibují možnost definovat charakter obou postav skrze dialogové volby. Vzdor škatulce adventury nemá být To Azimuth protknutý logickými rébusy, jak je známe z puzzle her.

To celé však za předpokladu, že hra neskončí na smetišti dějin před tím než vůbec vznikne. Momentálně totiž do konce kampaně zbývá jenom šest dnů a vývojáři se sotva přehoupli za čtvrtinu požadované sumy. Chtějí přitom pouhých 20 tisíc dolarů, na Kickstarter nikterak horentní sumu. Na vině dosavadní ignorace je možná přílišná podobnost s Kentucky Route Zero, animované gify na stránkách kickstarteru To Azimuth však jasně ukazují, že projekt není žádnou vykrádačkou.

zdroj: Archiv

Nejnovější články