zavřít

Thajsko: žádné hraní v noci!

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

O dlouhých nocích, strávených u oblíbené on-line hry, si thajští hráči budou moci nechat jenom zdát.

Místní vláda totiž hodlá uvést v platnost zajímavý zákaz, či spíše omezení, které podobným výstřelkům udělá útrum. O co jde? Thajsko je jednou ze zemí, kde se hraní on-line her začíná rozmáhat doslova nadzvukovou rychlostí a velice populární a hojně se vyskytující jsou po pádu cen i herní internetové kavárny. S tím vším souvisí zvyšující se závislost - jak víme, on-line hry (především MMORPGčka) jsou obecně mnohem návykovější než většina ostatních titulů. Thajský ministr Surapong Suebwonglee se ale rozhodl rázně zakročit a proti závislosti na hrách bojovat.
Omezení je následující: všechny herní servery, lokální i zámořské, budou blokovány v čase od 22:00 do 06:00, a to každý den od 15. července do 30. září. Stejnému zákazu se budou muset podrobit i všechny internetové kavárny. Toto letní časové omezení bylo zavedeno především s ohledem na školáky, kteří mohou svodům on-line světů v čase prázdnin podlehnout mnohem snadněji. Dalšími nepříjemnostmi se při hraní stanou například povinné přestávky každé dvě hodiny.

Jednou z nejoblíbenějších MMORPG je v Thajsku titul Ragnarok. Hra byla spuštěna před sedmi měsíci a již dnes dosahuje jen v této zemi počet zaregistrovaných čísla 600 000. Pokud vám stejně jako mně toto jméno vůbec nic neříká, mrkněte se alespoň na anglickou homepage, která prozradí o hře více už jen charakteristickým stylem obrázků. Tak co, stále ještě chcete jet do Thajska na dovolenou? :)

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.