Statistika věda je...
zdroj: tisková zpráva

Statistika věda je...

29. 1. 2003 15:15 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

...

má však cenné údaje. Podobný text písničky z jedné české pohádky zná asi každý, ale otázkou je, jak tyto údaje správně interpretovat pro objektivní posouzení toho, kdo má více čtenářů. Na toto téma se dnes rozhořela diskuse u článku na Lupě, v němž Mirek Zeman hodnotil vliv vánočních svátků na návštěvnost domácích serverů podle čísel iAuditu. Se statistikou za prosinec 2002 také vyplavala na světlo jedna podivnost, které si na Lupě nevšimli, ale stojí za to na ni upozornit, neboť jde zrovna o mystifikaci v oblasti herních webů.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva Zatímco třeba takový Bonusweb dlouhodobě do svého počtu unikátních návštěvníků denně (celkem cca 16 tisíc) počítá i všechny přidružené weby jako například Plnéhry, které jsou hojně čtené, ale mají dost odlišnou klientelu, obsah i jiné tvůrce než pětičlennou redakci BW připravující klasické recenze či novinky, dá se to ještě s přimhouřením jednoho oka pochopit. Ale když někdo (zřejmě záměrně?) uvádí návštěvnost svého serveru čtyřnásobně větší, než je ve skutečnosti, tak to asi už není normální. Řeč by mohla být o herním magazínu Doupě ze stáje Computer Pressu, který se ve srovnávacím článku Pod Lupou z 18.12. nebál prezentovat, že má 9000 unikátních návštěvníků denně, ale ve skutečnosti měl podle iAuditu za loňský prosinec průměrnou návštěvnost "jen" 2244 UIP/den (viz XLS tabulka). Další komentáře o těchto podivných metodách asi nejsou potřeba...

Pokud si nyní kladete otázku, proč vlastně portál Tiscali rovněž není v iAuditu obsažen, vězte, že to je kvůli dřívější nekompatibilitě s jiným počítadlem Weborama a pár dalším nesrovnalostem, ale ty snad budou brzy vyřešeny. Samotnou návštěvnost Tiscali Games v současné době audituje Weborama, podle níž i interních statistik k nám průměrně zavítá 10-11 tisíc čtenářů denně (celkem 210 tis.měsíčně), což je oproti loňskému podzimu (info) mírný vzestup. Tímto děkujeme za vaši podporu a můžeme slíbit, že se v průběhu února dočkáte různých vylepšení jako například nového diskusního fóra s větvením příspěvků, rozjetí hardwarové sekce, upraveného členění všech her apod. Také bychom rádi ocenili nápady a rady všech respondentů, kteří nám je sdělili prostřednictvím soutěžní ankety u volby hry roku 2002. Té se dosud zúčastnilo kolem čtyř tisíc čtenářů a pokud jste tak ještě neučinili, máte šanci do páteční půlnoci - finální výsledky včetně našeho žebříčku toho nejlepšího budou uveřejněny v průběhu příštího týdne.

zdroj: Lupa, iAudit

jd

Nejnovější články