Spekulace: Další Assassin’s Creed bude nejspíš ze starověkého Říma, ale nevyjde letos
zdroj: tisková zpráva

Spekulace: Další Assassin’s Creed bude nejspíš ze starověkého Říma, ale nevyjde letos

4. 3. 2019 14:02 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Podle informací, které unikly na diskuzním serveru 4chan, si dává série Assassin’s Creed další roční pauzu. Letos nás z AAA her od Ubisoftu prý čeká Watch Dogs 3, které se bude odehrávat v Londýně, asasíni se ovšem vrátí v roce 2020 a měli by se podívat do starověkého Říma na konci vlády Marka Aurelia. Hra by měla dál kráčet v šlépějích nastavených Odyssey a víc rozvíjet RPG prvky.

Jedná se o nepotvrzené drby podpořené jedním obrázkem s ikonickým orlem prolétávajícím nad budovami typického antického rázu. Starořímské Assassin’s Creed prý prozatím nese kódový název Legion a dorazí příští rok na současnou i nadcházející generaci konzolí.

Příběhově bude zasazené do doby po Assassin’s Creed Odyssey v Itálii, když Marcus Aurelius spoluvládl se svým synem Commodem, a pak v době po jeho úmrtí a v Roce pěti císařů, tedy až kolem roku 193 našeho letopočtu. Legion vyvíjí Ubisoft Sofia, měla by se jím završit antická trilogie a má být víc zaměřené na příběh okolo První civilizace.

AC leak zdroj: tisková zpráva

Na začátku si budete moct vybrat ze dvou hratelných postav, potomků Bayeka a buď Alexia, nebo Kassandry. Cassia a Luciu byste měli formovat vy sami svými volbami a rozhodnutími, nicméně stejně jako v případě Odyssey budou oba sledovat stejný příběh.

Ten by se měl více zaměřit na asasíny a soudobou politiku, protože se tvůrci chtějí vyhnout pocitu, že už nejde o Assassin’s Creed, což se u Odyssey zřejmě stávalo docela často. Flashbacky do starších období Říma ale ve hře budou.

Legion se má odehrávat na území pevninské Itálie s malými částmi Galie a Germánie (dnešní Francie a Německo). Systém žoldáků a kultistů se dočká přepracování, obojí ale s asasíny zůstává.

O chystaných Watch Dogs 3 toho příspěvek moc neříká. Mimo to, že by se hra měla přemístit do Londýna, se změní hlavní hrdina, který v tomto případě může být i hrdinka. V soubojích se prý budou víc používat menší pistole a nože, čeká se i větší příklon ke stealthu a nenápadnému hackování.

Na potvrzení či vyvrácení drbů si budeme muset zřejmě počkat až do červnové E3, v minulosti nicméně šeptanda z 4chanu propálila překvapivě detailně třeba Assassin’s Creed Origins nebo mapu pro Odyssey, takže bych se moc nedivila, kdyby se spekulace o Legion ukázaly jako pravdivé.

Nejnovější články