zavřít

Kassandra, nebo Alexios? Volba pohlaví v Assassin's Creed Odyssey překvapila i vývojáře

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Assassin’s Creed Odyssey je historicky prvním dílem v sérii, kde si na začátku můžete vybrat ze dvou postav, které se mimo své pohlaví v hratelnosti ničím neliší. Kassandra je oficiálně kanonická a s jejím protagonismem se bude počítat v dalších dílech, takže zdobí většinu propagačních materiálů, u hráčů přesto podle všeho vyhrává Alexios.

Šéf vývoje Scott Phillips v rozhovoru pro časopis Game Informer uvedl, že během hráčských testů před vydáním byly poměry relativně vyrovnané. Ke konci se dokonce zdálo, že je Kassandra favoritkou a přehoupne se přes polovinu, což odpovídá i tomu, že se Ubisoft rozhodl z ní udělat titulní hrdinku.

Proto prý většinu týmu překvapilo, že statistiky po vydání tomu neodpovídají. Za Alexia totiž hrají dvě třetiny hráčů, na Kassandru zbývá zhruba 30 %. Osobně jsem tím překvapená nikoliv z nějakých genderových pohnutek, ale spíš proto, že je mi Alexiův dabér vrcholně nesympatický a i v mém okolí si většina lidí vybrala na hraní Kassandru. Sociální bubliny v praxi.

Výzkumy z posledních let přitom tvrdí, že hráčky už tvoří polovinu hráčské populace. Průzkum na The Guardian dokonce uvádí, že jich je celých 52 %, statistika ovšem bere v potaz hraní na chytrých telefonech a ženy obecně dávají přednost hříčkám jako Candy Crush a vědomostním hrám.

Data z Quantic Foundry uvádí, že nejvíce hráček můžete potkat ve světech MMO, kde je jich skoro 40 %, nicméně u západních RPG a další tříáčkové produkce, kam se vejde i Assassin’s Creed, tvoří jen přibližně čtvrtinu hráčské základny.

Na druhou stranu, že si třetina hráčů vybrala Kassandru, ještě nutně neříká nic o pohlaví jich samotných. V obecném povědomí nicméně zůstává zakořeněno, že si hráči vybírají spíše postavy, se kterými se osobně snáze identifikují, mají-li na výběr.

Může to tak být překvapením pro Ubisoft, poněvadž si odporují poměry z testů před vydáním a po něm, ale dá se očekávat, že testovací skupiny nebudou úplně věrně odrážet celou hráčskou populaci.

Tagy: Assassin's Creed (série) akční historická 3rd person dobrodružná third person assassins creed

Zdroje: The Guardian,GameInformer,Quantic Foundry

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.