zavřít

Sony konference v Lipsku

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Blíží se 160 GB model PS3, unikátní keypad, nová online hra a v neposlední řadě gratis streaming hudby.

Dne 22. srpna se sice v Evropě objeví už dříve anoncovaný 80 GB model PS3 za 400 euro, ovšem 31. září v obchodech přistane nově ohlášená 160 GB verze v ceně 450 euro, nabízející stejné vybavení co 80 GB model, ale jako bonus výživný kupón v hodnotě 70 euro určený ke stažení nějakého dosud nespecifikovaného herního kontentu (v USA se v tuto chvíli mluví o hříčce PAIN). Uvedené by dále mohlo rozšířit klientelu vlastníků konzole, která má v celosvětovém počítání na 14 milionů prodaných kusů, z čehož 5,8 milionu připadá na PAL region.

Do něhož se výhledově chystá také speciální bezdrátový PS3 keypad, který by v budoucnu mohl být využit dokonce pro vývoj her. Jde o velmi kompaktní periferii, co se snadno zapojí do Sixaxis ovladače nebo Dual Shocku, periferii disponující dále touch-padem suplujícím myš a usnadňujícím tak mj. browsování po netu.

Na začátku roku 2009 má mít v Evropě premiéru služba Vidzone pro - pozor! - gratis streaming hudby, resp. videoklipů na PS3. Stahování hudby (tady již placené) na HDD PS3 se naproti tomu rozeběhne až ve třetím čtvrtletí 2009, ke kterémuž datu se váže také stahování vybrané filmové produkce.

Online herní segment PS3 po The Agency a DC Universe Online rozšíří také MMORPG Free Realms evokující tak trochu The Sims, přičemž Sony všechny tyto produkty zaštítí distribučně i na PC kvůli maximalizaci svých zisků.

Za připomenutí stojí rozhodně zajímavá herní nabídka distribuovaná skrze službu PSN, kde se objeví ke stažení především počin Ratchet & Clank: Quest for Booty o velikosti téměř 3,2GB a 29. října tolik očekávaná hříčka LittleBigPlanet.

zdroj: Eurogamer

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.