zavřít

Snížení ceny Xboxu 360 oficiálně

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Dostává se do cenové hladiny, ve které konkurence nabízí o generaci starší herní systémy, říká Microsoft.

To, o čem se spekulovalo minulý týden, je nyní realitou. Společnost Microsoft oznámila snížení doporučené maloobchodní ceny pro svou herní konzoli Xbox 360. Zlevnění se týká všech nabízených verzí a s cenou za základní variantu „Arcade“ se Xbox 360 přesouvá do kategorie široce dostupné spotřební elektroniky, která nabízí mimořádně příznivý poměr cena/výkon. Díky tomuto kroku se konzole stává nejlevnější next–gen konzolí na trhu (Arcade verze u nás byla lacinější než Wii již dříve, ale ve světě tomu je tak až nyní).

Pokles cen je u prodejců i v ČR připraven již na tento pátek, 14. března. Již zmiňovaná základní varianta „Arcade“ s bezdrátovým ovladačem, paměťovou kartou a kolekcí pěti her bude nabízena za 5 990 Kč, standardní verze „Premium“ s 20 GB pevným diskem za 7 490 Kč a luxusní varianta „Elite“ se 120 GB diskem za 9 990 Kč - jedná se o doporučené koncové ceny včetně DPH. Tisková zpráva pokračuje:

    „Xbox 360 byl na trhu první, což mu zajistilo náskok před přímou konkurencí. Ten je udržován nejen širokým portfoliem her, ale i příznivou cenou. Xbox 360 se nyní dostává do cenové hladiny, ve které konkurence nabízí o generaci starší herní systémy,“ komentuje cenovou politiku společnosti David Klepetko, manažer divize Entertainment&Devices pro Českou republiku.

    Xbox 360 je v regionu EMEA nejrozšířenější herní next-gen systém, který zabírá 42 % celého trhu (měřeno podle tržeb). Pro obchodníky je zajímavý především z toho důvodu, že po celkem 26 měsících na trhu je u zákazníků absolutně nejoblíbenější. V Evropě se totiž k jedné konzoli Xbox 360 prodá průměrně 7 her, zatímco pro Playstation 3 je to pouze 3,8 a pro Nintendo Wii 3,5 hry na jednu prodanou konzoli. Nová cenová politika je součástí dlouhodobé strategie společnosti Microsoft, která chce otevřít trh elektronické zábavy širokým masám. Xbox 360 k tomu má ty nejlepší předpoklady z několika důvodů:

  • Nejlepší hry - Do konce roku 2008 bude pro Xbox 360 dostupných více než 1 000 her, které si najdou své fanoušky mezi všemi hráči. V nejbližší době se portfolio dostupných titulů rozroste o hity GTA IV nebo Rock Band a ještě tento tok se hráči dočkají mnoha exkluzivních her, mezi které patří očekávané hity jako Fable 2, Too Human, Ninja Gaiden II nebo Gears of War 2.


  • Nejlepší systém pro celou rodinu - Xbox 360 vyrůstá spolu se členy rodiny, neboť nabízí nejširší portfolio her pro všechny věkové skupiny. Více než 150 titulů je podle systému PEGI hodnocena jako 3+ a jsou tak vhodné i pro ty nejmenší.
zdroj: PR

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.